Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Już zdecydowałeś i wiesz, że chcesz wykupić polisę na życie. Jest to jednak twoja pierwsza styczność z rynkiem ubezpieczeń i nie wiesz, jaki rodzaj polisy wybrać, by zapewnić sobie kompleksową ochronę? W poniższym tekście znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Rozróżniamy pięć grup ubezpieczeń życiowych: ubezpieczenia na życie (np. terminowe, na życie i dożycie, na całe życie), ubezpieczenia posagowe (zabezpieczenia dzieci), polisy związane z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, rentowe oraz ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe będące uzupełnieniem wcześniej wymienionych grup.

Porównaj ubezpieczenia na życie

 

Terminowe ubezpieczenia

Zadaniem polis terminowych jest zapewnienie ochrony finansowej osobie uposażonej jedynie na wypadek twojej śmierci. W razie rezygnacji i rozwiązania umowy nie otrzymasz żadnej wypłaty. Umowy te zawierane są na określony czas. Okres wybierasz w zależności od potrzeb (np. na czas spłaty kredytu), jednak zazwyczaj waha się od 1 roku do kilkudziesięciu lat. Polisa może trwać do ukończenia przez ubezpieczonego określonego wieku. Maksymalny próg wynosi zazwyczaj 75 lat. „Terminówki” idealne są jako ubezpieczenia pod kredyt. Szczególną uwagę należy zwrócić na możliwość dostosowywania sumy ubezpieczenia do aktualnych potrzeb. Na przykład do zmniejszającego się zadłużenia kredytowego.

Terminowe ubezpieczenia na życie i dożycie

Zawierane są również na określony termin i mają za zadanie ochronić przede wszystkim twoją rodzinę. Gwarantowana suma ubezpieczenia jest wypłacana w dwóch przypadkach: śmierci oraz dożycia do wygaśnięcia polisy. Ubezpieczenie na życie i dożycie jest świetnym sposobem na dodatkową emeryturę. Oszczędzasz nie ponosząc ryzyka związanego z inwestowaniem w fundusze. Zazwyczaj suma wpłaconych składek przez cały czas trwania umowy przewyższa końcowe świadczenie. Związane to jest z kosztem ochrony. Ze względu na oszczędnościowy charakter ubezpieczenia, zrywając umowę przed jej zakończeniem, możesz liczyć na zwrot części wpłaconych składek, czyli tak zwaną wartość wykupu. Decydując się na taką polisę musisz mieć świadomość, że po wygaśnięciu umowy twój wiek i stan zdrowia może uniemożliwić zawarcie jakiegokolwiek ubezpieczenia na życie.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Większość polis przeznaczona jest dla osób w wieku między 65 a 75 rokiem życia i będzie dawać ochronę do końca twojego życia. Z tego powodu jest zazwyczaj droższa od ubezpieczeń z określonym czasem trwania. Zrywając umowę możesz liczyć na zwrot części wpłaconych składek, czyli tak zwaną wartość wykupu. Tzw. bezterminówki dzielimy na dwa rodzaje:

  • ubezpieczenie ochronne – bez elementu oszczędnościowego, ale ma wartość wykupu. Niektóre polisy tego typu wymagają, abyś opłacał składki tylko do określonego wieku, natomiast pozostajesz ubezpieczonym do końca życia
     

  • ubezpieczenie uniwersalne – ma charakter mieszany, czyli ochronno-inwestycyjny. Posiadacz takiej polisy może zagwarantować sobie dodatkową emeryturę. Sam jednak ponosi ryzyko, ponieważ ubezpieczenie jest powiązane z inwestycją w fundusze. Polisy uniwersalne są zazwyczaj bardzo elastyczne i pozwalają na zmiany sumy ubezpieczenia, dodatkowe wpłaty na konto inwestycyjne, częściowe wypłaty, terminowe zawieszenie opłacania składki bez konieczności zerwania umowy.


Ubezpieczenia posagowe

Tak określane są ubezpieczenia dedykowane rodzicom bądź opiekunom dzieci. Warunkiem zawarcia umowy jest jednak wiek ubezpieczającego poniżej 56 lat. Głównym celem polisy jest zgromadzenie środków na przyszłość dzieci np. na studia czy mieszkanie. W praktyce występują w formie ubezpieczeń na życie i dożycie oraz terminowych ubezpieczeń z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Ubezpieczonym jest rodzic (opiekun), natomiast po wygaśnięciu umowy zgromadzone na polisie środki otrzymuje dziecko.

 

Redakcja ubezpieczeniaonlie.pl

Sprawdź oferty polis życiowych

 

« Powrót do listy poradników

  • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
  • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
  • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
  • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
  • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
  • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
  • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
  • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
  • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
  • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
  • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
  • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - UNUM
  • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
  • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź