Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

10 prostych rad, które pozwolą zaoszczędzić na terminowym ubezpieczeniu na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Terminowe ubezpieczenie na życie to najtańszy sposób zabezpieczenia przyszłości bliskich nam osób. Zanim jednak zdecydujesz się na ofertę, zwróć uwagę na poniżej przedstawione kwestie. Pozwoli Ci to jeszcze bardziej obniżyć koszty ubezpieczenia.

OBLICZ SKŁADKĘ SWOJEGO UBEZPIECZENIA

  1. Kupuj ubezpieczenie, kiedy jesteś jeszcze młody

    Wiele młodych ludzi uważa, że nie muszą się jeszcze ubezpieczać. Często też, będąc na początku kariery zawodowej, postrzegają swoje zarobki za zbyt niskie, aby dodatkowo część wypłaty przeznaczać na opłacenie składki za polisę. Nic bardziej błędnego. Kupując polisę w młodym wieku, zapłacimy o wiele niższą składkę za tą samą sumę ubezpieczenia niż osoba starsza. Możemy spodziewać się o wiele lepszych wyników badań medycznych koniecznych do przeprowadzenia oceny ryzyka ubezpieczeniowego. Lepsze wyniki badań  oznaczają niższą składkę. Ponadto, na początek możemy wybrać niższą sumę ubezpieczenia, stopniowo zwiększając zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela wraz ze wzrostem naszych zarobków. Większość Towarzystw pozwala zmieniać sumę ubezpieczenia w trakcie trwania polisy dostosowując ją do aktualnych potrzeb.
  2. Zwróć uwagę w jaki sposób Towarzystwo liczy wiek ubezpieczonego

    Z pozoru wydaję się to dziwne, jednak jest prawdziwe. Istnieją różne sposoby obliczania wieku ubezpieczonego. Niektóre Towarzystwa biorą pod uwagę dokładną datę urodzenia, inne obliczają wiek rocznikowo. Pozostałe Zakłady Ubezpieczeń stosują jeszcze inny sposób -  "zasadę bliższych urodzin". Jeżeli dzień urodzin ubezpieczonego jest oddalony od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia o pół roku lub mniej, to składka będzie wyznaczona według taryfy dla osoby o rok starszej. W przypadku umowy ubezpieczenia zawieranej na co najmniej kilkanaście lat, koszt takiego podwyższenia wieku będzie bardzo znaczny. Tak czy inaczej, warto ubezpieczyć się jak najszybciej.
     
  3. Dostosuj długość umowy do swoich potrzeb

    Zastanów się dokładnie, na ile lat powinieneś zawrzeć umowę. Zakup polisy przez osoby młode na dwadzieścia czy też trzydzieści lat nie jest złym pomysłem. Natomiast osoba w wieku bliskim emerytalnego powinna zdecydować się na umowę na maksymalnie 10 lat. Jeżeli jesteś osobą palącą i w niedługim czasie zamierzać rzucić ten nałóg , zawrzyj umowę na krótki okres. Kupując kolejną polisę po wygaśnięciu poprzedniej, fakt zerwania z nałogiem tytoniowym może znacznie obniżyć wysokość składki. Jeżeli natomiast masz zamiar podpisać umowę ubezpieczenia na życie jako zabezpieczenie kredytu, czas trwania polisy powinien być dokładnie taki sam jak czas spłaty kredytu.
     
  4. Porównaj wysokości składek w poszczególnych Zakładach Ubezpieczeń

    Sprawdź ile będzie Ciebie kosztować ubezpieczenie na takich samych warunkach w różnych Towarzystwach. Zwróć również uwagę na wyłączenia odpowiedzialności. Czasami może się okazać, że polisa w danym Zakładzie Ubezpieczeń jest o wiele tańsza od polis konkurencyjnych tylko dlatego, że Ogólne Warunki Ubezpieczenia zawierają o wiele więcej wyłączeń niż w pozostałych przypadkach.
     
  5. Wybierz odpowiedni dla swoich potrzeb poziom sumy ubezpieczenia

    Wielu agentów może próbować sprzedać Ci polisę z poziomem ochrony, którego wcale nie potrzebujesz. Optymalny poziom sumy ubezpieczenia zawiera się pomiędzy 6 a 10 - krotnością Twoich rocznych dochodów.
     
  6. Twoje hobby może okazać się bardzo kosztowne, jeżeli nie dokonasz odpowiedniego wyboru ubezpieczyciela

    Każdy z Zakładów Ubezpieczeń w trochę inny sposób ocenia stopień ryzyka ubezpieczeniowego. Dlatego też, jeżeli uprawiasz sporty podwyższonego ryzyka (np. speleologia, sporty spadochronowe, lotnicze, motorowodne, nurkowanie, wspinaczka wysokogórska) powinieneś zorientować się, które Towarzystwo zaoferuję Ci najniższą składkę nie wyłączając odpowiedzialności za śmierć poniesioną podczas uprawiania wyżej wymienionych dyscyplin.
     
  7. Grupowe Ubezpieczenia na życie oferowane w zakładach pracy nie zawsze są najkorzystniejsze

    Polisy grupowe są tworzone w taki sposób, aby poziom odpowiedzialności oraz zakres świadczeń odpowiadał  przeciętnemu  ubezpieczonemu. Również ocena ryzyka odbywa się na podstawie średniego wieku i stanu zdrowia wszystkich zatrudnionych.  Dlatego też, jeżeli w swoim zakładzie pracy kwalifikujesz się do grupy osób młodszych albo zdrowszych, możesz sporo przepłacić kupując polisę grupową. Natomiast dla osób starszych lub mających poważne problemy zdrowotne ten rodzaj ubezpieczenia na życie jest zdecydowanie najkorzystniejszy. W niektórych przypadkach stanowi nawet jedyną szansę zabezpieczenia się  na wypadek śmierci, ponieważ prawdopodobieństwo odrzucenia wniosków indywidualnych osób starszych lub na przykład po zawale przez Zakłady Ubezpieczeniowe jest dosyć spore.
     
  8. Wybierz najkorzystniejszą częstotliwość opłacania składek

    Niektóre zakłady ubezpieczeń oferują zniżki dla klientów, którzy opłacają składki z częstotliwością roczną, półroczną lub kwartalne. Oczywiście im płacimy rzadziej i jednorazowo więcej, tym większą zniżkę otrzymamy.
     
  9. Zmieniaj warunki umowy, kiedy tylko zmienią się Twoje potrzeby

    Polisy na życie oferowane w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej elastyczne. Ubezpieczony może zawierać szereg umów dodatkowych do umowy głównej, (np.: zabezpieczających w razie inwalidztwa na skutek nieszczęśliwego wypadku, w razie niezdolności do pracy  i wiele innych), czy też zmieniać sumę ubezpieczenia. Dlatego nie chowaj polisy do szafki i nie zapominaj o jej istnieniu. Coraz więcej zakładów ubezpieczeń pozwala swoim klientom w każdą rocznicę dostosowywać umowę do aktualnych potrzeb ubezpieczonego.
     
  10. Jeżeli potrzebujesz tylko ochrony, kup polisę typowo ochronną

    Uniwersalne polisy na życie pełniące zarówno funkcję ochronną, jak i inwestycyjną, są droższe niż polisy wyłącznie chroniące życie ubezpieczonego. Jeżeli potrzebujesz tylko ochrony, nie daj się namówić na polisę mieszaną.

PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

« Powrót do listy poradników

  • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
  • Ubezpieczenie na życie - UNUM
  • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
  • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
  • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
  • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
  • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
  • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
  • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
  • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
  • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
  • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
  • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
  • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
  • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź