Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

4 sposoby, by płacić mniej za ubezpieczenie na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisa na życie ma różnorodny zakres ochrony. Możemy zdecydować się na umowę podstawową, która zabezpiecza naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci. Możemy wybrać dodatkową umowę, która chroni nas na wypadek ciężkiej choroby lub urazu wskutek wypadku.

Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają szeroki zakres ofert ubezpieczeniowych, więc można swobodnie wybrać coś według własnych oczekiwań przy czym koszt ubezpieczenia na życie nie musi być wysoki. Możemy dostosować rodzaj ubezpieczenia do naszych możliwości finansowych. Dlatego właśnie warto poświęcić dłuższą chwilę na to, aby dokładnie przyjrzeć się dostępnym ofertom i spośród nich wybrać coś najbardziej korzystnego dla siebie.


WYBIERZ TANIĄ POLISĘPo pierwsze: suma ubezpieczenia


Ważnym aspektem przy wyborze polisy na życie – jest suma ubezpieczenia. Najchętniej wybieramy te polisy, które w swojej ofercie mają wysoką sumę ubezpieczenia. Chcemy, by najbliżsi byli jak najlepiej zabezpieczeni na wypadek naszej śmierci. Należy pamiętać jednak o tym, że wysoka suma ubezpieczenia generuje wysokie składki. Wydaje się to oczywiste, jednak przy wyborze konkretnej oferty często na moment o tym zapominamy.

Po drugie: wiek ubezpieczonego


Ważnym aspektem przy wyborze polisy na życie – jest suma ubezpieczenia. Najchętniej wybieramy te polisy, które w swojej ofercie mają wysoką sumę ubezpieczenia. Chcemy, by najbliżsi byli jak najlepiej zabezpieczeni na wypadek naszej śmierci. Należy pamiętać jednak o tym, że wysoka suma ubezpieczenia generuje wysokie składki. Wydaje się to oczywiste, jednak przy wyborze konkretnej oferty często na moment o tym zapominamy.

Niektóre Towarzystwa ubezpieczeniowe obliczają wiek rozliczeniowy na podstawie daty urodzin. To najbardziej korzystna dla większości forma. Z kolei pozostałe Towarzystwa ubezpieczeniowe traktują konkretny rocznik urodzenia jako jeden, bez względu na miesiąc narodzin. Dla wielu osób urodzonych na początku roku może to mieć spore znaczenia w przypadku składek. Jest to drobny szczegół, a może mieć spore znaczenie w ustaleniu wysokości opłat.

Po trzecie: szeroki zakres ubezpieczenia


Tu zasada jest prosta – im więcej umów dodatkowych – tym wyższa składka. To kolejna oczywista kwestia. Jednak czy warto rezygnować z rozszerzenia zdrowotnego? Jeśli chcemy zabezpieczyć się na wypadek choroby – nie rezygnujmy z tego. Zastanówmy się wówczas na pozostałymi rozszerzeniami, być może niektóre z nich w naszym przypadku nie są konieczne? Nie warto rezygnować ze wszystkich rozszerzeń, wiele z nich może zagwarantować nam solidną pomoc na przykład w sytuacji zdiagnozowania raka. Jednak nie wszystkie są nam niezbędne i dobrze jest się zastanowić spokojnie nad tym, które z nich wybrać.

Po czwarte: okres ubezpieczenia


Od tego, jak długi okres ma trwać nasza umowa, może zależeć wysokość składki. Najczęściej ubezpieczenia bezterminowe mają w swojej ofercie wyższe składki. Jednak polisy bezterminowe odgórnie zakładają pewną wypłatę świadczenia. W przypadku polisy terminowej, tej pewności nie ma, przez co składka miesięczna jest automatycznie niższa. Oprócz wyżej wspomnianych czynników, najważniejszym jest wybór Towarzystwa ubezpieczeniowego. Składka zależy w dużej mierze właśnie od niego. Firmy różnią się od siebie zarówno kapitałem, jak i stażem na rynku ubezpieczeniowym. Dlatego warto porównywać oferty, dzięki czemu dowiemy się jak podobna oferta wygląda w konkurencyjnym Towarzystwie ubezpieczeniowym. Choć zakres ochrony podobny, cena może być zupełnie inna, co dla nas będzie dużą korzyścią. Warto również sprawdzać rankingi ubezpieczeniowe a także czytać opinie na forum. Zawsze można znaleźć cenną wskazówkę co do wyboru ubezpieczyciela. Dostępne dziś oferty są na tyle elastyczne, że możemy swobodnie dopasować je do własnych możliwości.

KUP NAJLEPSZE UBEZPIECZENIE

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź