Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Czy ubezpieczenie na życie dla seniora jest opłacalne?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisy życiowe są dostępne praktycznie dla wszystkich grup wiekowych, choć na nieco odmiennych zasadach. W ubezpieczeniu dla seniorów, czyli osób powyżej 65 roku życia, znajdziemy nieco inne rozszerzenia, brak ankiety medycznej czy rozwiązania oszczędnościowe. Które z nich okażą się najkorzystniejsze?

   PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

    

   Dużo zależy od sytuacji finansowej ubezpieczonego. Jeśli przedmiotem ubezpieczenia ma być finansowa ochrona życia i zdrowia, warto przyjrzeć się ofertom jak bezterminowa polisa na życie. Dla tych, którzy chcą płacić wyższą składkę, ale na koniec umowy odzyskać jej część lub ją pomnożyć, warta uwagi będzie polisa na życie i dożycie – w wersji oszczędnościowej albo inwestycyjnej.
    

    

   Czym jest polisa na życie dla seniora

   
        
   
       
           Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje widełki wiekowe, w których można przystąpić do zakupu ubezpieczenia na życie. Granica może kończyć się na 70, 80 jak i 85 roku życia, w zależności od grupy ubezpieczeniowej. Są jednak oferty polis na życie bezterminowych, gdzie po ukończeniu określonego wieku np. 85 roku życia kończy się okres składkowy, ale zostaje ochrona dla osoby ubezpieczonej.
           
           Tym samym osoba może przystąpić do zakupu ubezpieczenia zarówno w wieku 60, 70 jak i 80 lat. Najczęściej stosowaną górną granicą wiekową jest 85 rok życia. Jednak im wcześniej podejmie się decyzję o zakupie polisy na życie, tym lepiej – każdy rok gra na niekorzyść ubezpieczonego. Zwiększa się ryzyko zachorowań i śmierci, przez co towarzystwa ubezpieczeniowe stosunkowo podnoszą ceny składek miesięcznych i obniżają zakres ochrony, jak i sumę ubezpieczenia.
           
           Polisa na życie dla seniora jest przede wszystkim produktem indywidualnym. Osoba starsza może również zdecydować się na włączenie do programu ochronnego współmałżonka, dzięki czemu zapewnia się wsparcie finansowe na wypadek śmierci ubezpieczonego. Współmałżonek może kontynuować ochronę objętą umową po śmierci głównego ubezpieczonego.
           
           W polisie dla seniora istnieje również możliwość rozszerzenia ochrony o umowy dodatkowe. Dzięki temu zwiększa się możliwość otrzymania świadczeń z tytułu określonych chorób lub wypadków. Należy pamiętać, że polisa na życie dla seniora ma inne warunki niż przeciętna polisa indywidualna. Będzie się ona różnić zarówno wysokością sumy ubezpieczenia, jak również zakresem ochronnym. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych w produktach indywidualnych oferuje możliwość ubezpieczenia się na wysokie sumy ubezpieczeń, nawet na 1 000 000 zł. W przypadku ubezpieczenia dla seniora kwoty są zdecydowanie niższe. Wynika to z ryzyka, jakie podejmuje ubezpieczyciel, decydując się na umowę z osobą starszą – wiek niesie za sobą możliwość śmierci, jak i wystąpienia wielu chorób.
            
       
            
   

   OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

    

   

       Cena polisy dla seniora

   
       
       Ubezpieczenie dla osób starszych posiada mniejsze sumy ubezpieczenia, jednak ceny składek są wyższe niż w przypadku ofert indywidualnych podpisywanych na 10 czy 15 lat.
        
   

       Przykład nr 1 AVIVA

   
       Produkt ochronny grupy Aviva „Dla Najbliższych”, gdzie osoba w wieku 30-40 lat za polisę na kwotę 10 000 zł będzie płacić składkę w wysokości 57 zł za miesiąc, natomiast osoba w wieku 63 lat może płacić już 85 zł miesięcznie.
        
   

       Przykład nr 2 ŻYCIE DIRECT

   
       Polisa firmy Życie Direct dedykowana osobom starszym – do 85 roku życia. Program „Spokój Bliskich” pozwala na dobrowolny wybór sumy ubezpieczenia. Do wyboru minimalna suma ubezpieczenia w kwocie 4 000 zł, jak również 300 000 zł. Wysokość sumy ubezpieczenia przekłada się na cenę składki. Można również dokupić po ukończeniu 70 roku życia polisę „Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy”, który wypłaci najbliższym kwotę 4 000 zł. Cena składki tej polisy zakupionej w wieku 70 lat wynosi 42 zł.
        
   

       Przykład nr 3 GENERALI

   
       „Generali Lew Senior” to polisa skierowana do osób pomiędzy 50. a 75. rokiem życia. Cena miesięcznej minimalnej składki zaczyna się od kwoty 25 zł, natomiast suma ubezpieczenia może wahać się w granicach 5 000 do 20 000 zł w zależności od decyzji ubezpieczonego.
       
       
        

   Jakie wybrać ubezpieczenie dla seniora?

   Osoba, która jest zainteresowana zakupem polisy dla osób starszych powinna zastanowić się w jakim celu polisa ta ma być zakupiona.
   
   Dla części osób z pewnością ważna będzie ochrona bliskich przed niedostatkiem – szczególnie gdy współmałżonek choruje i posiada niskie świadczenia emerytalne lub w sytuacji gdy posiada się niespłacone zobowiązania finansowe w postaci pożyczek.
   
   Z kolei innej polisy mogą oczekiwać te osoby, którym zależy na wsparciu finansowym dla bliskich podczas organizowania pogrzebu – zasiłek pogrzebowy często okazuje się niewystarczający na godny pochówek.
   
   Innego wsparcia mogą również oczekiwać osoby, którym zależy na szerszej ochronie – wówczas warto zastanowić się na wyborem umów dodatkowych. Dzięki nim zwiększa się ochronę, jak i możliwość otrzymania świadczenia z tytułu chorób lub zdarzeń objętych umową.
   
   Senior może też wykupić polisę dla wnuka i regularnie opłacać składkę z tytułu ubezpieczenia posagowego. W razie śmierci fundatora, uposażony oprócz zgromadzonych na koncie polisowym oszczędności będzie mógł liczyć na wysokie świadczenie.    
       
            
       
            
   
   

       OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
       
       
       
       Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź