Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Dla kogo jest ubezpieczenie grupowe?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie służy przede wszystkim zabezpieczeniu życia ubezpieczonego i zapewnieniu jego rodzinie wsparcia finansowego w razie jego śmierci. Na rynku ubezpieczeniowym znajdziemy wiele interesujących polis na życie, dostępnych zarówno w wersji indywidualnej jak i grupowej.

Polisa grupowa zwykle obejmuje większą liczbę ubezpieczonych – na przykład pracowników jednej firmy lub studentów tej samej uczelni. Nie możemy wykupić jej na przykład dla całej swojej rodziny.

Najczęściej ten typ ubezpieczenia wykupuje pracodawca dla swoich pracowników. Po zebraniu odpowiedniej grupy osoba ubezpieczająca podpisuje umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, a następnie objęte zostają nią inne osoby. Jedna umowa obejmuje grupę ubezpieczonych – jest to tak zwana umowa na cudzy rachunek. Ubezpieczenia grupowe obejmują najczęściej następujące grupy:

  • pracownicy danej firmy,

  • uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, studenci, pracownicy uczelni,

  • kredytobiorcy hipoteczni danego banku,

  • klienci biur podróży.

 

DOPASUJ WARUNKI POLISY

 

Jakie korzyści daje ubezpieczenie grupowe?

Najlepsze ubezpieczenia grupowe AXA charakteryzują się niską ceną. Ubezpieczyciele zwykle znacznie obniżają wysokość składki ubezpieczeniowej w tym przypadku. Nic w tym dziwnego. Towarzystwo ubezpieczeniowe zyskuje za jednym zamachem dużą grupę klientów. Składka nie musi być w tym przypadku kalkulowana dla każdego ubezpieczanego z osobna.

Wszyscy ubezpieczeni zostają objęci jedną umową. Ponadto wiek ubezpieczanych osób, ani ich stan zdrowia nie są w tym przypadku aż tak istotne. Przy ubezpieczeniach grupowych nie są również wymagane badania lekarskie. Ten typ ubezpieczenia może być też bardzo korzystny dla kobiet, które planują ciążę. W przypadku ubezpieczeń indywidualnych okres karencji na wypadek ciąży wynosi od 8-10 miesięcy.

Karencja to czas bezpośrednio po podpisaniu umowy, w którym ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, nawet jeżeli doszło do określonego w umowie zdarzenia. Przy grupowych ubezpieczeniach na ubezpieczeniagrupowe.com.pl karencja na wypadek ciąży zostaje całkowicie zniesiona lub skrócona na przykład do pół roku.

Wady ubezpieczeń grupowych

Niestety, w przypadku umów grupowych nie mamy wpływu ani na ustalanie zakresu ochrony, ani wysokości sumy ubezpieczenia. Polisa tego typu rzadko gwarantuje wypłatę świadczenia, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku lub pokrycie kosztów leczenia.

Wyjątkiem są ubezpieczenia nabywane przez biura podróży, które mają obowiązek objąć tego typu ochroną swoich klientów. Jeżeli stracimy pracę równocześnie przestanie nas obejmować ochrona ubezpieczenia grupowego.

Polisa ubezpieczeniowa często obejmuje zdarzenia, które niekoniecznie muszą nas dotyczyć – na przykład śmierć teścia, rodzica lub urodzenie dziecka. Jeżeli nie mamy już rodziców lub teściów, albo przekroczyliśmy wiek reprodukcyjny możemy poprosić o wyłączenie tych punktów z naszego ubezpieczenia co spowoduje obniżenie wysokości składki.

 

PORÓWNAJ POLISY GRUPOWE

 

Przed przystąpieniem do ubezpieczenia grupowego

Przede wszystkim polisa grupowa nie jest obowiązkowa. Jeżeli nie interesuje nas tego typu ochrona, nie musimy przystąpić do ubezpieczenia grupowego. Osoby, które zdecydują się na ten krok powinny dokładnie zapoznać się z deklaracją przystąpienia do umowy. Możemy również poprosić o udostępnienie nam Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Znajdują się tam istotne informacje dotyczące zakresu ochrony, okresu karencji, a przede wszystkim wyłączeń, czyli sytuacjach kiedy świadczenie nie zostanie nam wypłacone.

Warto też dowiedzieć się o finansowanie składek. Część pracodawców wpisuje takie ubezpieczenie do kosztów firmy, a chroniony pracownik zyskuje dodatkowa motywację do związania się z zakładem pracy w najbliższych latach. Polisa grupowa jest bowiem coraz częściej wykorzystywana jako bonifikata chroniąca firmę przed kosztownym zjawiskiem rotacji na stanowiskach pracowniczych.

« Powrót do listy poradników

  • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
  • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
  • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
  • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
  • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
  • Ubezpieczenie na życie - UNUM
  • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
  • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
  • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
  • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
  • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
  • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
  • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
  • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź