Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ergo Hestia ubezpieczenie na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wszystkie decyzje dotyczące naszych pieniędzy powinny być dobrze przemyślane. Tak jest również w przypadku zakupu ubezpieczenia na życie – wieloletnia umowa z ubezpieczycielem to przede wszystkim inwestowanie w swoją przyszłość za pomocą własnych środków. Co sykamy decydując się na ubezpieczenie w Ergo Hestia?

   PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

   Zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnej polisy na życie, warto przeanalizować kilka kwestii dotyczących ubezpieczenia. Związanie się umową z kiepską firmą ubezpieczeniową lub decydując się na słabej jakości polisę, skutkować będzie w najlepszym wypadku wyłącznie rozczarowaniem.
   
    

   Zanim kupisz ubezpieczenie - o tym pamiętaj

   
        
   
       
           Dla tych osób, które interesuje polisa na życie Ergo Hestia, warto wspomnieć na co najlepiej zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia na życie. Firma posiada w swojej ofercie korzystne rozwiązania o możliwościach modyfikacji zgodnie z własnymi, indywidualnymi potrzebami. Kluczem do sukcesu w wyborze polisy będzie podstawowa wiedza o kilku ważnych aspektach, które wpływają na cenę wybranego produktu.
            
           Rolą ubezpieczenia na życie jest przede wszystkim zabezpieczenie najbliższych na wypadek śmierci. W sytuacji, gdy umiera osoba ubezpieczona – najbliższe osoby, wskazane w umowie jako uposażeni, otrzymują odszkodowanie równe wartości wybranej sumy ubezpieczenia. Kwota ta może być dwukrotnie lub nawet trzykrotnie wyższa, gdy do śmierci dojdzie wskutek nieszczęśliwego wypadku.
            
           Polisa na życie w swoim podstawowym zakresie nie zabezpiecza na inne okoliczności, jak np. pobyt w szpitalu, zdiagnozowanie choroby nowotworowej, złamanie kości, wypadek samochodowy. Aby otrzymać świadczenie z tytułu wcześniej podanych zdarzeń, ubezpieczony musi zadecydować sam poprzez zakupienie odpowiednich umów dodatkowych.
            
           Warto również wiedzieć, że na cenę polisy na życie, wpływ ma:
           
                 
 •                    wiek ubezpieczonego;
 •                
 •                    stan zdrowia;
 •                
 •                    wysokość sumy ubezpieczenia;
 •                
 •                    czas trwania umowy;
 •                
 •                    zakres ubezpieczenia.
 •            
            
           Należy pamiętać, że im później decydujemy się na zakup polisy, tym mniejsze szanse na tanie ubezpieczenie – wiek gra na naszą niekorzyść, nie warto więc odkładać kupna ubezpieczenia na później.
            
           Istotny dla ubezpieczyciela jest również stan zdrowia – zatajanie chorób nie jest dobrym rozwiązaniem. Ubezpieczyciel chce ustalić w jakiej jesteśmy kondycji, by ustalić ryzyko naszej ochrony. W razie podania nieprawdy ubezpieczyciel ma wgląd w naszą historię chorobową i na tej podstawie może odmówić wypłatę odszkodowania.
            
           Wysoka suma ubezpieczenia równa się płaceniu wysokich składek miesięcznych. Suma ubezpieczenia będzie przekładać się na to, jak dużą składkę będziemy płacić. Jeśli więc uważamy, że kwota rzędu 50 000 zł jako suma ubezpieczenia nie pokryje realnych potrzeb naszych najbliższych po naszej śmierci, to nie zawyżajmy ostatecznej kwoty na przykład na pół miliona złotych. Warto dobrać kwotę realnie – np. jeśli zostało nam do spłacenia jeszcze 100 tys. zł kredytu za mieszkanie, to dobrze, jeśli suma ubezpieczenia będzie zbliżona i w razie ewentualnych problemów, rodzina poradzi sobie z takim zadłużeniem.
            
           Ważny jest również czas trwania umowy. Jeśli zdecydujemy się na polisę na życie, której umowa będzie trwała 5 lat, to oczywistym jest, że cena składki może różnić się niż w przypadku umowy podpisanej na 20 lub 30 lat. Z drugiej strony dłuższa umowa to dłuższa ochrona i możliwość płacenia niższej składki, np. z tytułu bezszkodowości. W trakcie trwania każdej umowy powyżej 12 miesięcy możemy zmieniać jej zakres – najlepiej w rocznicę, zgłaszając towarzystwu nasz zamiar odpowiednio wcześniej.
            
           Na cenę wpływ ma również wspomniany zakres ochrony. Podstawowa ochrona dla wielu osób jest niewystarczająca, zatem decydują się na zakup umów dodatkowych. I, o ile umowa dotycząca wypadków komunikacyjnych dla osoby, która dużo podróżuje lub daleko dojeżdża do pracy jest uzasadniona, to dla osoby, która rzadko jeździ oraz nie posiada prawa jazdy – może być całkowicie zbędna. Grupa ubezpieczeniowa Ergo Hestia w swojej ofercie oprócz podstawowej ochrony, oferuje również możliwość rozszerzenia umowy. Pozwala dobrać wysokość ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb klienta, zatem możliwości, wydawać by się mogło – jednej firmy – jest sporo. Zatem, jeśli interesuje nas ile kosztuje polisa Ergo Hestia, musimy zastanowić się nad wcześniej wspomnianymi czynnikami.
           
            
   

   OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
   Co proponuje Ergo Hestia w ramach ubezpieczenia na życie?

   
       Grupa ubezpieczeniowa Ergo Hestia oferuje swoim klientom produkt ochronny Ergo Hestia Aspira. Towarzystwo stawia na indywidualną konfigurację zakresu ubezpieczenia oraz jego ochrony. Oznacza to, że klient sam podejmuje decyzje o wysokości sumy ubezpieczenia, częstotliwości oraz wysokości płaconych składek oraz tego, w jakim zakresie będzie objęty ochroną.
        
       Pozwala to cieszyć się ochroną w zakresie, który jest nam realnie potrzebny i wyklucza zbędne opcje, które generowałyby dodatkowe koszty.
        
       Oferta skierowana jest do osób, które skończyły 18. rok życia i nie ukończyły jeszcze 65 lat. Produkt przewiduje możliwość rozszerzenia ochrony na zdarzenia takie, jak:
       
             
 •                trwałe inwalidztwo,
 •            
 •                złamanie,
 •            
 •                trwała niezdolności do pracy,
 •            
 •                poważne zachorowanie,
 •            
 •                leczenie szpitalne.
 •        
        
       Grupa Ergo Hestia swoim klientom oferuje możliwość podpisania umowy na okres minimum 5 lat, natomiast pod warunkiem, że czas umowy nie przekroczy 70. roku życia.
       
       
           Dla osób, które interesuje ubezpieczenie na życie Ergo Hestia, jednak zależy im również na szerokiej ochronie – ciekawym rozwiązaniem może być polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków.
            
           Ergo Hestia definiuje nieszczęśliwy wypadek jako zdarzenie nagłe, które zostało spowodowane przyczyną zewnętrzną, w wyniku którego osoba ubezpieczona doznała uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia lub zmarła.
            
           Polisa NNW gwarantuje ochronę na wypadek utraty wzroku, słuchu, kończyny, palca. Z tytułu każdego zdarzenia firma przyznaje ustalony procent sumy ubezpieczenia. Zatem im wyższa kwota, na którą się zabezpieczymy, tym wyższego odszkodowania możemy się w przyszłości spodziewać.
           
           
            
       
           OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA
   
   
       

           
           Ergo Hestia - inwestowanie i ochrona życia

       
           Im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzemy, tym większe odszkodowane będzie nam przysługiwać. Jednak to ubezpieczyciel decyduje jak wysoki stopień procentowy otrzymamy za poszczególne sytuacje.
           Przykładowe wartości:
           
                 
 •                    PZU gwarantuje 50% sumy ubezpieczenia z tytułu utraty ręki, 50% z tytułu utraty wzroku w jednym oku, 35% z tytułu całkowitej utraty jednej nerki,
                      
 •                
 •                    Warta z powodu utraty wzroku w jednym oku przewiduje dla ubezpieczonego 30% sumy ubezpieczenia, za całkowitą utratę kończyny górnej w obrębie ramienia – 65%.,
                      
 •                
 •                    AXA gwarantuje 40% sumy ubezpieczenia z tytułu całkowitej ślepoty jednego oka, z kolei za utratę kończyny górnej przewiduje od 50%-75%,
 •            
           Jak widać – procenty są decyzją indywidualną towarzystwa ubezpieczeniowego, zatem najlepiej porównywać oferty ze sobą, by wybrać taką polisę, która zagwarantuje nam najlepsze rozwiązania.
           
           
           
           

               Jeśli nie Ergo Hestia, to co? Porównywarka!

           
               Może się zdarzyć, że prześledzimy całą ofertę wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i do każdego produktu będziemy mieć zastrzeżenia. Nie musimy iść na kompromis i decydować się na opcję, która nie do końca nas przekonuje. W tym celu zostały przygotowane porównywarki ubezpieczeniowe – jest to opcja, która pozwoli znaleźć podobne ogłoszenia, w podobnej cenie u wielu ubezpieczycieli. W ten sposób można porównać kilka ofert ze sobą i znaleźć najlepszą opcję.
                
               Porównywarka wymagać będzie od nas wypełnienia krótkiej ankiety, celem ustalenia naszych indywidualnych potrzeb względem ubezpieczenia. Następnie, na podstawie ankiety, niezależni specjaliści przygotuję listę najbardziej dopasowanych polis oraz skontaktują się z nami w celu przedstawienia oferty.
                
       
   
   

       OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
       
       
       Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź