Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Grupowe ubezpieczenia na życie-warto?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Grupowe ubezpieczenia na życie to popularna forma ochrony stosowana w zakładach pracy. Polisa w zależności od wypracowanych warunków obejmuje życie i zdrowie pracowników, członków ich rodzin oraz umożliwia gromadzenia środków (oszczędzanie) na przyszłość. Podobne rozwiązania są stosowane zarówno w małych, jak i wielkich przedsiębiorstwach.

Z każdym rokiem Polacy wydają coraz więcej na ubezpieczenia zdrowotne. Jeśli przyjrzeć się aktualnym tendencjom, w roku 2016 kwota zbliży się do progu 500 mln zł. Skąd ten trend? Poniekąd z niskiej jakości oferowanej prze publiczną służbę zdrowia. Kolejki do specjalistów i odległe terminy wizyt skutecznie odstraszają tak osoby chore, jak i zdrowe od korzystania z usług NFZ.
 
 
Dostosuj polisę do swoich wymogów

 

 
Zachęta do zatrudnienia
 
Na rynku pracy zauważalny jest niedobór wykwalifikowanej kadry. Powody są dwa: utrzymująca się na niskim poziomie demografia oraz emigracja do krajów Europy Zachodniej, gdzie osoba od pracownik o tych samych kwalifikacjach jest w stanie zarobić kilkukrotnie więcej niż nad Wisłą.
 
Pracodawcy na rynku polskim próbują powstrzymać odpływ specjalistów przez zwiększanie atrakcyjności stanowiska pracy. Obowiązującym standardem, choć jeszcze nie wszędzie, staje się ubezpieczenie zdrowotne lub co najmniej darmowy dostęp do prywatnej kliniki, z którą dana firma ma podpisaną umowę.
 
Rosnącym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia grupowe połączone z pakietami medycznymi. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest cena. Ale posiadając grupowe ubezpieczenie, warto przestudiować szczegóły polisy pracowniczej. Powinni zrobić to szczególnie ci, którzy za „grupówkę” dopłacają. Chociaż są to sumy niewielkie, bo rzędu 50 złotych miesięcznie, może się okazać, że zakres ochrony czy suma ubezpieczenia są wynegocjowane na bardzo niekorzystnych dla zatrudnionego warunkach.

 
 

Plusy i minusy polisy grupowej na życie
 
+ -
szeroki zakres ubezpieczenia - nieszczęśliwe wypadki, poważne zachorowania, pobyt w szpitalu, urodzenie się dziecka itp. gotowe rozwiązanie - nie można dostosować polisy grupowej do indywidualnej sytuacji finansowej
brak karencji – ubezpieczeniem może zostać objęta kobieta zatrudniona w firmie suma ubezpieczenia - ubezpieczenie ma szeroki zakres, ale wysokość świadczenia nie jest zbyt wysoka
niska składka - koszt grupowego ubezpieczenia na życie to zazwyczaj od 50 do 100 zł miesięcznie średnia wieku - składka jest ustalana jako średnia i dobrana do struktury wiekowej wszystkich zatrudnionych
minimum formalności - wystarczy wypełnić deklarację przystąpienia do ubezpieczenia, badania medyczne nie są wymagane status zatrudnionego - w przypadku utraty pracy polisa grupowa przestaje obowiązywać


 
Grupowe czy indywidualne?
 
Nawet gdyby okazało się, że oferta ubezpieczenia grupowego nie jest atrakcyjna, pracownik może skorzystać z indywidualnej polisy na życie. W przypadku zdarzenia objętego ochroną świadczenie może być wypłacone z obu polis nawet u tego samego ubezpieczyciela.
 
Wybór pomiędzy indywidualnym a grupowym ubezpieczeniem zależy od indywidualnego podejścia i warunków oferowanych w obu rodzajach polis. Niektóre „grupówki’ są na tyle korzystne, że polisa innego rodzaju będzie niepotrzebnym wydatkiem lub powieleniem oferty za wyższą składkę.
 
Przed podjęciem ostatecznej decyzji czy spotkaniem z agentem warto jeszcze skorzystać z pomocniczych narzędzi jak kalkulator czy porównywarka ubezpieczeń, która pozwoli wstępnie oszacować choćby zakres oferty poszczególnych produktów ochronnych.
 
 
Redakcja portalu: ubezpieczeniazyciowe.pl
 
 
Porównaj polisy prościej niż myślisz

 


« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź