Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Jak odzyskać pieniądze z ubezpieczenia na życie?

Średnia ocena: 3.17

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisa na życie jest sporym zobowiązaniem, szczególnie gdy pojawiają się w naszym życiu problemy finansowe. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na rezygnację z ubezpieczenia celem odzyskania środków z wpłacanych składek.

SPRAWDŹ TAŃSZE UBEZPIECZENIEWarto zastanowić się czy takie rozwiązanie jest korzystne. Może okazać się, że odzyskanie pieniędzy z polisy nie przyniesie nam szczególnych korzyści. Tak dzieje się, gdy ubezpieczyciel zastrzegł sobie prawo do niewypłacania uzbieranych środków na przykład przez pierwsze 2 lata trwania umowy. To swego rodzaju zabezpieczenie przed zerwaniem umowy.
 

Czy rezygnacja z polisy opłaca się?

Umowa jasno określa jaki procent uzbieranej kwoty zostanie wypłacony. W umowie możemy spotkać się z opłatą likwidacyjną, która pomniejszy sumę uzbieraną przez lata. Czasami lepszym wyjściem z sytuacji będzie odpowiednia modyfikacja umowy. Oznacza to, że poprzez odpowiednie kroki możemy mocno ograniczyć nasze miesięczne wydatki. Jest to o wiele bardziej korzystne rozwiązanie, szczególnie w sytuacji, gdy spodziewamy się tylko przejściowego kryzysu finansowego.

Zmodyfikować możemy częstotliwość opłacania składek, dzięki czemu kolejna opłata może czekać nas dopiero za rok, gdy finansowo staniemy na nogi. Możemy również zrezygnować z wykupionych rozszerzeń, dzięki czemu składka znacznie się zmniejszy i będziemy w stanie kontynuować opłacanie ubezpieczenia.

Przy ubezpieczeniu na życie warto zostać. W momencie, gdy popadamy w problemy zarówno finansowe, jak i innego rodzaju – może być nam potrzebne wsparcie finansowe i ochrona. Dlatego czasem warto rozważyć rezygnację z polisy na życie.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada opcję zawieszenia tymczasowego ochrony, która wiąże się z wstrzymaniem składek na pewien czas. W sytuacji, gdy dopadły nas problemy finansowe – składka miesięczna jest dla nas obciążeniem. Wstrzymanie tej opłaty na pewien okres może być dla nas korzystnym rozwiązaniem.

 

Odzyskanie środków z ubezpieczenia na życie

Jeśli jednak zdecydujemy się na całkowitą rezygnację z zakupionego ubezpieczenia na życie, będziemy oczekiwali wypłacenia uzbieranych środków. Oczywiście mamy do tego absolutne prawo. W takiej sytuacji najlepiej zajrzeć do umowy, którą podpisaliśmy przy zakupie. Tam znajdziemy informację dotyczącą kwoty, która zostanie nam wypłacona oraz procedur, jakie powinniśmy spełnić, aby pieniądze odzyskać.

Najczęściej należy złożyć wniosek z wyjaśnieniem powodu rezygnacji. Ubezpieczyciel po rozpatrzeniu naszej prośby powinien zastosować się do naszej decyzji. W umowie zawarta powinna być informacja jak wygląda zwrot pieniędzy z ubezpieczenia na życie. Kwota prawdopodobnie będzie różnić się od sumy składek, którą wpłaciliśmy przez cały czas trwania umowy, jednak ubezpieczyciel najczęściej zaznacza to w umowie.

Wzory wniosków dla konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy w internecie. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej posiadają je na swoich stronach internetowych. 

 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

  

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź