Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Jakie ubezpieczenie warto dobrać do ubezpieczenia na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Podstawową rolą, jaką ma odgrywać w stosunku do osoby ubezpieczonej polisa na życie, jest ochrona finansowa dla osób bliskich na wypadek jej śmierci. Można jednak dobrać do tego ubezpieczenia dodatkowe opcje, poszerzając jego zakres i zwiększając swoje bezpieczeństwo.

Podstawową rolą, jaką ma odgrywać w stosunku do osoby ubezpieczonej polisa na życie, jest ochrona finansowa dla osób bliskich na wypadek jej śmierci. Można jednak dobrać do tego ubezpieczenia dodatkowe opcje, poszerzając jego zakres i zwiększając swoje bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie na życie dla osób trzecich

Przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia na życie klient tak właściwie zabezpiecza pod względem finansowym swoją rodzinę, na wypadek śmierci. Jeśli umrze w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej, wskazane w polisie osoby uposażone otrzymają wypłatę świadczenia w wysokości sumy gwarancyjnej. Jego celem jest pokrycie kosztów życia w pierwszym okresie po śmierci osoby bliskiej, na przykład ojca rodziny, na którego utrzymaniu była żona i dzieci.

Na polisę ubezpieczenia na życie w tradycyjnej formie i ograniczonym zakresie warto się zdecydować, jeśli jest się głównym żywicielem rodziny, kiedy rodzi się dziecko, albo bierzemy wieloletni kredyt. Ubezpieczenie na życie może wówczas stanowić dodatkowe zabezpieczenie spłaty takiego zobowiązania.

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Dużą popularnością na rynku ubezpieczeniowym cieszy się od kilku lat ubezpieczenie na życie i dożycie. Polisa zapewnia wypłatę świadczenia w wysokości sumy gwarancyjnej nie tylko na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej, ale również w przypadku dożycia przez nią określonego wieku. W efekcie można w ten sposób zabezpieczyć swoją przyszłość na przykład na emeryturze.

O co uzupełnić ubezpieczenie na życie?

Warto przy wykupywaniu polisy na życie i wybieraniu najlepszej dla klienta oferty, zweryfikować swoje potrzeby w tym zakresie i wybrać takie ubezpieczenia dodatkowe, które są nam rzeczywiście potrzebne.

Kompleksowe ubezpieczenie na życie powinno być inne na przykład dla zawodowego kierowcy niż dla pani domu, która rzadko kiedy wsiada za kierownicę auta. W takim przypadku kierowca powinien wykupić dodatkowo ubezpieczenie OC, będące obowiązkową polisą pojazdu, a także autocasco, chroniące przed kradzieżą i zniszczeniem lub uszkodzeniem samochodu w wyniku działania własnego, nieznanych osób trzecich lub sił natury. Najlepszym wyjściem będzie wybranie takiej polisy przez porównywarkę OC Wowpolisa.

Ubezpieczenie samochodu dodatkowo można poszerzyć o NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli cokolwiek stanie się kierowcy, może on otrzymać wypłatę świadczenia z NNW komunikacyjnego i jednocześnie z ubezpieczenia na życie, jeśli taka wypłata jest w nim przewidziana.

Dobrym pomysłem może być wykupienie do ubezpieczenia na życie również pakietu inwestycyjnego. Wówczas część składki pobieranej przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie przekazywanych na inwestycje i w ten sposób będziemy gromadzić kapitał na przyszłość.

W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych do omawianej polisy można wykupić ubezpieczenie w razie śmierci w nieszczęśliwym wypadku, na wypadek poważnej choroby, w razie pobytu w szpitalu, w razie całkowitego inwalidztwa czy operacji.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź