Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

PZU Ja Plus: jak działa ubezpieczenie na życie online?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Na rynku ubezpieczeń życiowych niewiele jest produktów, które są dostępne bez wsparcia agenta ubezpieczeniowego. Dlatego warto przyjrzeć się z bliska każdej nowej ofercie. Tym razem sprawdzamy warunki proponowane przez PZU. Czy taka polisa jest lepsza niż z porównywarki?

   PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

    

   Dobra polisa na życie powinna oferować kilka wariantów ochronnych w rozsądnych cenach. Coraz częściej ubezpieczenia na życie w podstawowej ofercie chronią nie tylko na wypadek śmierci lecz również w sytuacji utraty zdolności do pracy, pobytu w szpitalu, urazu lub inwalidztwa. Czy tak jest w przypadku polis na życie online?
    

    

   Polisa na życie PZU Ja Plus - co można zyskać?

   
        
   
       
           W ofercie największego ubezpieczyciela w Polsce „życiówka’ w wersji online jest dostępna w wariancie indywidualnym (dla osoby dorosłej) oraz w wariancie rodzic+dziecko. W obu przypadkach mamy do czynienia z ubezpieczeniem terminowym – umowa jest podpisywana na okres 5 lat.
            
           To polisa przeznaczona dla osób dorosłych między 18. i 60. rokiem życia. Do osoby pełnoletniej może zostać doubezpieczona także osoba niepełnoletnia powyżej 1. roku życia, ale przed ukończeniem 18. lat. Liczba dzieci może być dowolna.
            
           Bez wychodzenia z domu i kontaktowania się z agentem możemy ubezpieczyć się już za 21 złotych miesięcznie oraz za 31 złotych (ochrona siebie i dziecka). Ostateczna wysokość składki zależy od wybranej sumy ubezpieczenia – ta może być nie większa niż 300 000 zł.
            
           Zakres ochrony jest dość wąski – obejmuje nieszczęśliwy wypadek. Za to plusem jest brak badań lekarskich warunkujących zawarcie umowy.
            
           Jednym z wariantów polisy na życie PZU Ja Plus jest Pakiet dla Ciebie z dwoma wariantami cenowymi. Wersja dla jednej osoby ubezpieczonej zapewnia sumę ubezpieczenia na kwotę 100 000 zł w pierwszym wariancie oraz 200 000 zł w drugim wariancie.
            
           Polisa PZU dla jednej osoby – Pakiet dla Ciebie – to bardzo zróżnicowany kwoty odszkodowania:
           
                 
 •                    100 zł – za każdy dzień pobytu w szpitalu,
 •                
 •                    100 zł - za każdy dzień pobytu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (min. 48 godzin) w czasie 4-dniowego pobytu w szpitalu,
 •                
 •                    20 000 zł – za całkowite inwalidztwo.
 •            
            
           Specyficznym zdarzeniem w polisie PZU jest śmierć ubezpieczonego, a suma odszkodowania zależy nie tylko od wybranego wariantu, ale również okoliczności, w jakich doszło do zgonu. I tak, za śmierć spowodowaną nieszczęśliwym wypadkiem uposażeni otrzymają 50 000 zł lub 100 000 zł. Więcej przysługuje uposażonym za śmierć ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym, bo 100 000 zł albo 200 000 zł. Po zaledwie 100 zł bez względu na wybrany wariant przysługuje uposażonemu za śmierć ubezpieczonego z innej przyczyny.
            
           PZU gwarantuje niezmienność warunków umowy przez cały 5-letni okres. W tym czasie nie zmieni się wysokość miesięcznej składki i wysokość maksymalnej kwoty odszkodowania. 
            
       
            
   

   OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

    

   

       Kupujesz polisę z porównywarki? Masz 5 razy więcej ofert

   
       Alternatywą dla polisy na życie online jest… porównywarka online. A dokładnie wykorzystanie potencjału Internetu i kompetencji agenta ubezpieczeniowego. Porównywarka pomoże znaleźć do 5 ofert o podobnych kryteriach. To korzystne rozwiązanie, bo może się okazać, że konkurencyjne towarzystwo gwarantuje niższą składkę czy szerszy zakres ochrony. Porównywarka po wypełnieniu formularza dotyczącego naszych preferencji pozwoli doradcy dopasować produkt z oferowanych przez jego firmę ubezpieczeniową.
        
       W ten sposób oszczędza się nie tylko czas, ale często również i sporo swoich pieniędzy.
       Z pomocą porównywarki może się również okazać, że nie tylko dane towarzystwo dysponuje dobrymi warunkami polisy, ale podobnych ofert jest jeszcze kilka i warto wziąć je pod uwagę.
        

   Ubezpieczenie na życie do kredytu - polisa online wystarczy?

   
       
           Zanim zdecydujemy się na polisę na życie całkowicie  online bądź z porównywarki warto pomyśleć do czego przyda nam się takie ubezpieczenie. Wiele osób szuka dodatkowej ochrony do zaciąganego kredytu. O tym, czy ubezpieczenie na życie będzie wymagane do zaciąganego kredytu, decyduje bank. Przeważnie obowiązkiem kredytobiorcy, np. przy kredycie hipotecznym, jest posiadanie polisy mieszkaniowej. W innych przypadkach ubezpieczenie życiowe to pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku nie zostaniemy bez pieniędzy na leczenie czy spłatę zobowiązań.
            
           Jeśli już bank czy inna instytucja wymaga od nas zabezpieczenia w postaci polisy na życie, dobrze jest zweryfikować czy bank konkretną polisę akceptuje. Wówczas może się okazać, że polisa na życie typu PZU Ja Plus nie wystarczy, ponieważ biorąc pod uwagę oferowany zakres ochrony, jest to klasyczne ubezpieczenie NNW, a więc produkt, który jest zaledwie rozszerzeniem w typowej polisie na życie, gdzie możemy dopasować umowy dodatkowe według własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.
            
           Banki posiadają z reguły własną ofertę ubezpieczeniową, najczęściej w oparciu o współpracę z wybraną firmą ubezpieczeniową. To również nie jest najkorzystniejsza propozycja. Wąski zakres ochrony w polisach bankowych sprawia, że nie skorzystamy z większości rozszerzeń dostępnych przez porównywarkę ani nie zorientujemy się w cenach innych ubezpieczycieli.
            
   
   

       OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
       
       
       Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź