Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka 2016

Średnia ocena: 3.50

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wiele młodych par, małżeństw czy również związków nieformalnych rozważa na pewnym etapie swojego życia wykupienie dla siebie polisy ubezpieczeniowej. Jest to niewątpliwie bardzo dojrzała postawa, przejaw odpowiedzialności za siebie nawzajem i ogromnej troski oraz oddania.

Dopasuj ubezpieczenie do swoich potrzeb

Polisa zapewnia zwrot kosztów leczenia, wspiera finansowo w rekonwalescencji i pomaga odnaleźć się w nowej sytuacji. Tę ostatnią funkcję realizuje również ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka. Przy czym największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka
 
Wielu zdarzeń w swoim życiu nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Szczególnie tych, które nie są w stu procentach zależne wyłącznie od naszej decyzji. Można bowiem dbać o siebie i zachorować. Można też nie dbać i mieć tak zwane „końskie zdrowie”. I mimo wiedzy o ludzkiej biologii, informacja o ciąży również potrafi nas zaskoczyć. 

Jak działa ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka

Ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka 2016 to jedno z najczęściej zadawanych pytań agentom i na forach ubezpieczeniowych. Nic dziwnego, skoro sytuacja zaskoczyła to trzeba teraz działać szybko i sprawnie. I choć ubezpieczenie bez karencji to ogromna rzadkość, warto zorientować się, jak w ogóle działa ubezpieczenie na wypadek urodzenia, kiedy jest wypłacane i komu ono przysługuje. 

Ubezpieczenie dotyczy tylko i wyłącznie jednego zdarzenia, mianowicie przyjścia na świat potomka i nie ma tutaj znaczenia czy został on urodzony siłami natury czy w drodze cesarskiego cięcia. Ważne jedynie, że pojawił się na świecie. Naturalnie ubezpieczenie dotyczy urodzenia jednego dziecka. W przypadku ciąży mnogiej świadczenie liczy się podwójnie lub potrójnie, zależnie od ilości urodzonych dzieci. 
 
Wypłata następuje po dostarczeniu dokumentów do towarzystwa ubezpieczeniowego, które zdecydowało się objąć ochroną ubezpieczonego. Wymagane dokumenty to:
 
 • Numer polisy ubezpieczeniowej,
 • Dowód osobisty ubezpieczonego lub jego ksero/skan – zależy czy osobiście składamy wniosek czy nie,
 • Wniosek o wypłatę świadczenia.
 • Akt urodzenia dziecka.

Towarzystwo może zażądać dodatkowych dokumentów typu wypis ze szpitala dziecka, ale nie jest to regularna praktyka. 
 
Wypłata przysługuje osobie objętej ubezpieczeniem, jako ubezpieczony. Jeżeli polisa zakładała opcję włączenia do ochrony osób bliskich przy zachowaniu tego samego pakietu ochrony, to taki współubezpieczony również jest uprawniony do wnioskowania ze swojej strony o wypłatę świadczenia. Można więc za jedno zdarzenie uzyskać dwie wypłaty, gdy i ojciec i matka mają do tego uprawnienia.
 
Rodzaje ubezpieczeń z opcją urodzenia dziecka
 
Z chwilą gdy w kręgu zainteresowań znajdzie się ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka 2016 można zauważyć, jak trudno jest znaleźć takie rozwiązanie. Niestety, z uwagi na fakt, że wypłata świadczenia byłaby wówczas pewna, niemalże gwarantowana, firmy ubezpieczeniowe zabezpieczają się przed wypływem zbyt dużych środków z ich zasobów określając okres karencji. Okres karencji to czas, w którym trzeba opłacać składkę, ale na pewno nie uzyska się wypłaty świadczenia nawet gdy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową. W ten sposób firma powoduje, że przynajmniej część obciążeń wynikających ze świadczenia zostanie zneutralizowana przez składki, jakie klient sam na swoją ochronę wpłaci. 
 
Zwykle okres karencji na urodzenie dziecka wynosi 9 miesięcy. Inaczej mówiąc, trzeba z całą pewnością nie być w ciąży, żeby przystąpić do ubezpieczenia, jeżeli zakłada się skorzystanie z tego rozwiązania. Są niektóre oferty, które chcąc podnieść swoją konkurencyjność skróciły ten czas do 6 miesięcy. Jest to jakieś rozwiązanie, ale to nadal nie jest ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka, a jedynie ze skróconą. 

Ogólnie są trzy rodzaje polis, które uwzględniają takie zdarzenie w swoim zakresie:
 • polisa grupowa z zakładu pracy,
 • polisa grupowa – indywidualna, są to polisy z tak zwaną grupą otwartą,
 • polisa indywidualna z opcją dotyczącą urodzenia dziecka.
   
Jeżeli chodzi o zakres karencji, to w pierwszym przypadku zwykle jest on na poziomie 9 miesięcy lub specjalnie dla firmy okres ten zostaje skrócony do 6 miesięcy. Jeżeli jedna polisa grupowa jest zmieniana na inną w innej firmie, to zwykle zmiana odbywa się już na ubezpieczenie bez karencji, gdyż zostają one naliczone z poprzedniej polisy, mimo że była z innej firmy.
 
W drugim przypadku możliwe jest ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka. Grupy otwarte cechują się tym, że wiele osób do nich przystępuje, a pakiety ochronne są standaryzowane. Dlatego też całe grono ubezpieczonych, którzy nie skorzystają z tej opcji w pewnym sensie i w pewnym stopniu finansuje świadczenie dla tych, którzy skorzystają. Dlatego też tego rodzaju ubezpieczenia mogą pozwolić sobie na pominięcie okresu karencji.

W ostatnim wypadku dopłata za dodatkową opcję jest bardzo wysoka, a karencja zazwyczaj jest na poziomie 9 miesięcy. 

Nie jest więc niemożliwe odnalezienie pożądanego ubezpieczenia. Z pewnością będzie to natomiast czasochłonne i bardzo trudne. 

Redakcja portalu ubezpieczeniazyciowe.pl
 

Kup ubezpieczenie już teraz!

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź