Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ubezpieczenie na życie w Banku

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie zawierane w dowolnym banku to nic innego, jak klasyczna polisa ubezpieczeniowe oferowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jedyną różnicą jest tutaj podmiot składający ofertę czy też propozycję. Ubezpieczycielem jest bowiem nadal towarzystwo ubezpieczeniowe. Czy taką polisę warto zawierać? Jak ona różni się od pozostałych polis zawieranych bezpośrednio z towarzystwem? Oto kilka najważniejszych informacji.

KUP TANIE UBEZPIECZENIE

Polisa z banku


Polisa ubezpieczeniowa, która oferowana jest przez bank to dodatkowy produkt finansowy, który można dokupić do innych, typowo bankowych produktów. Z reguły, nie ma takiej możliwości, by kupić w banku wyłącznie ubezpieczenie na życie. Są oczywiście wyjątki, ale to pojedyncze przypadki. Zasadniczo nie ma takiej możliwości. Właśnie dlatego polisa jest produktem dodatkowym. Można ją wykupić, kupując konto w banku, decydując się na kartę kredytową czy też zaciągając kredyt hipoteczny lub gotówkowy.


Zastosowanie polisy


Warto jednak wiedzieć, że polisa na życie, która jest kupowana w banku, ma swoje konkretne przeznaczenie. Oczywiście, klient musi wyrazić zgodę na to, ale pracownicy, oferujący tego rodzaju rozwiązanie, zwykle dość intensywnie naciskają na wyrażenie zgody. O co chodzi? Chodzi mianowicie o cesję na bank. Bank sprzedając ubezpieczenie na życie do jakiegokolwiek produktu kredytowego, pożyczki, kredytu lub karty, sugeruje wykonanie cesji z ubezpieczenia na bank. Co to oznacza? W razie śmierci ubezpieczonego wartość sumy ubezpieczenia przekazywana jest na rzecz banku, a nie osób bliskich osoby ubezpieczonej. Takie rozwiązanie ma sens, gdy zaciągane są kredyty. Wówczas, ubezpieczenie zabezpiecza kredyt i w razie śmierci kredytobiorcy jego małżonek nie pozostaje sam z obciążeniem finansowym. Obciążenie to bowiem zostaje spłacone z polisy.

Jest to forma zabezpieczenia się banku przed ewentualną niewypłacalnością klienta, która wyniknąć może z przyczyn zdrowotnych. Decyzja o zawarciu tego rodzaju ubezpieczenia zwykle bywa dobrowolna, choć zdarza się, że banki stosują różnorodne argumenty, zachęcające do zakupu.


Korzyści z kupienia polisy w banku


Kupując polisę ubezpieczeniową na życie w banku, można zyskać nie tylko ochronę swoich zobowiązań. To również sposób na obniżenie kosztów zaciąganego kredytu lub kosztów prowadzenia karty kredytowej. Tego rodzaju transakcja wiązana powoduje, że zakup ubezpieczenia w banku jest jeszcze bardziej opłacalny.

Obniżenie kosztów kredytu to niższe raty miesięczne lub niższe odsetki. To jednocześnie możliwość szybszej
spłaty zobowiązania. Obniżenie marży czy prowizji, szczególnie przy kredytach hipotecznych bywa na tyle znaczące, że generuje oszczędności w tysiącach złotych. Warto się nad tym zastanowić. Z reguły jednak tego rodzaju propozycje oferowane są na wysokość zobowiązania klienta wobec banku, więc nie można liczyć na to, że po rozliczeniu obciążeń, bliscy będą mogli dodatkowo również skorzystać z tej formy ochrony. Często też, rozwiązania ubezpieczeniowe w kredycie mają charakter regresywny. Oznacza to, że wraz ze zmniejszającym się saldem zobowiązania maleje również suma ubezpieczenia i opłacana składka.

Ubezpieczenie kupowane w banku może mieć bardzo wiele zalet i dużą wartość, szczególnie jeżeli powiązane jest z produktami kredytowymi. Może być do nich idealnie dopasowane, a dodatkowo może pomóc w obniżeniu kosztów z nimi związanych. Jeżeli jednak celem jest nie tylko zabezpieczenie własnych zobowiązań, warto rozważyć rozszerzenie ochrony o dodatkowe polisy. 

KUP NAJLEPSZE UBEZPIECZENIE

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź