Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

W wydatkach na dziecko uwzględnij polisę na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny łączy się ze sporymi wydatkami. Dlatego warto zawczasu wykupić ubezpieczenie na życie, oferujące świadczenia z tytułu narodzenia dziecka. Osoby zainteresowane wsparciem finansowym w czasie ciąży mogą również rozważyć zakup odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego.

Każdy świeżo upieczony rodzic wie, jak kosztowne jest przyjście na świat dziecka. Ciąża łączy się z częstymi badaniami i wizytami kontrolnymi u ginekologa, które młode kobiety zazwyczaj wykupują prywatnie, chcąc dostać się do cieszącego się dobrą opinią położnika.
 
Za poród o podwyższonym standardzie również w większości wypadków trzeba zapłacić – szpitale oferują np. odpłatnie możliwość skorzystania z porodu rodzinnego lub ze znieczulenia zewnątrzoponowego (jeśli nie ma wyraźnych wskazań medycznych co do konieczności przeprowadzenia takiego znieczulenia).
 
Niemałe kwoty wydamy również na wyposażenie małego potomka. Chodzi nie tylko o koszty zakupu mebli dla dziecka, ale również wózka, przewijaka, fotelika samochodowego, niezbędnych ubranek, kosmetyków i pieluszek. Zazwyczaj gdzieś na końcu tej listy pojawia się polisa na życie, a to błąd.

Dopasuj polisę tutaj


Rodzic planuje, dziecko zyskuje


O świadczeniach z tytułu urodzenia dziecka należy pomyśleć zawczasu, wiele miesięcy przez planowanym zajściem w ciążę. Tego typu świadczenia oferują najczęściej grupowe ubezpieczenia na życie, które oferuje coraz więcej polskich pracodawców. Opcję podobnych świadczeń zawierają również niektóre ubezpieczenia indywidualne, ale należy liczyć się z tym, że okresy karencji w tych polisach wynoszą co najmniej 12 miesięcy, podczas gdy w polisach grupowych mogą być nieco krótsze lub w sporadycznych wypadkach może ich nie być wcale.
 
Ile kosztuje poród? Świadczenia z tytułu urodzenia dziecka wynoszą  zwykle 10% sumy ubezpieczenia, jeśli więc jesteśmy ubezpieczeni na 100 000 zł, otrzymamy tysiąc złotych, a za taką cenę można już kupić podstawowe wyposażenie pokoju dziecięcego lub średniej klasy wózek.
 
Oczywiście zawsze można pomyśleć o ubezpieczeniu się na wyższe kwoty – warto to zrobić choćby dlatego, że w przypadku polis indywidualnych w młodym wieku możemy liczyć na stosunkowo niskie składki. Podstawowa zasada przy ustalaniu sumy ubezpieczenia jest taka, że powinna ona mieć wysokość dwu lub najlepiej trzyletnich zarobków głównego żywiciela rodziny, tak aby w razie jego śmierci rodzina mogła sobie poradzić w pierwszym, najtrudniejszym okresie.


Przyszłość dziecka z polisą


Małe dziecko to finansowa studnia bez dna – skarżą się na forach młode mamy. Wiele zależy jednak od umiejętności gospodarowania domowym budżetem i nieulegania presji reklam i pseudoporad atakujących ze stron rożnego typu poradników.
 
Pamiętajmy, że w pierwszym okresie życia nasza pociecha błyskawicznie wyrośnie z  ciuszków, więc zakup kreacji topowych firm jest pozbawiony sensu. Warto zainwestować w wózek czy porządny fotelik samochodowy, bo wpływają one na bezpieczeństwo dziecka, ale pozostałe wydatki planujmy racjonalnie.
 
Jeśli rzeczywiście chcemy zadbać o jego przyszłość, zamiast zasypywać je stosem zabawek, wykupmy mu polisę na życie (posagową). Drobne sumy typu 100 czy 150 zł regularnie odkładane mogą stworzyć kapitał na studia czy dobry start w dorosłość, a to może okazać znacznie ważniejsze niż rozpieszczanie malucha kolejnym samochodzikiem czy elektronicznym gadżetem.

Porównaj oferty towarzystw

 

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź