Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Wypłata z ubezpieczenia na życie - kto otrzyma pieniądze?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie ma przede wszystkim gwarantować odszkodowanie za wykupione zdarzenie – zdiagnozowanie choroby, wypadek, złamanie kości czy pobyt w szpitalu. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepiej – jednak warto zadbać o to, by ochrona była na tyle rozszerzona, by polisa chroniła nas również od wypadków czy chorób.

   PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

   Szeroka ochrona to większa szansa na otrzymanie odszkodowania, a ono może być potrzebne w różnych, trudnych sytuacjach życiowych. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy spotka nas jakiś poważny uraz czy choroba, czy pojawią się komplikacje w leczeniu lub jakie będzie mieć to konsekwencje w naszym życiu. Wsparcie finansowe może okazać się w tym przypadku nieocenione.
   
    

   Jak działa polisa na życie? 

   
       Ubezpieczenie na życie działa w bardzo prosty sposób – ubezpieczony zobowiązuje się określony czas opłacać składkę, a odszkodowanie ma być jej wielokrotnością. Wysokość sumy ubezpieczenia zależy od klienta – jego indywidualnych możliwości finansowych, sytuacji życiowej i wpływa ona na wysokość składki miesięcznej.
   
       
           
           Na cenę polisy wpływa również zakres ochrony. Tańszym rozwiązaniem będzie podstawowa oferta chroniąca życie ubezpieczonego, jednak przy takim ubezpieczeniu nie można liczyć na pomoc w trakcie zachorowania na raka, złamania ręki lub nogi, udaru mózgu czy wypadku samochodowego.
           
           Sytuacji, w których ubezpieczonemu należy się wypłata odszkodowania jest naprawdę wiele. Warto zatem dobrze zapoznać się z dostępnymi ofertami, by otrzymać satysfakcjonujące odszkodowanie z polisy, gdy nadejdzie trudny okres w życiu.
           
           CZY WIESZ, ŻE…
                                                                                                                       
                           Polisa na życie nie musi wyłącznie chronić lecz może pomnażać nasze oszczędności. Stanie się tak, gdy ubezpieczony wybierze opcję polisy oszczędnościowej lub zdecyduje się na pomnażanie środków w ramach inwestycji w Ubezpieczeniowym Funduszu Kapitałowym. Oznacza to, że część składki zostanie przeznaczona na inwestycje, które na przestrzeni lat będą pomnażać oszczędności.
           
            
   

   OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
   Kto jest upoważniony do otrzymania świadczenia?

   
       Odszkodowanie z tytułu choroby, wypadku czy urazu otrzyma osoba ubezpieczona. Jednak świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego otrzyma osoba wskazana w umowie jako uposażona. Może to być współmałżonek, dzieci, rodzice, teściowe czy rodzeństwo. Ta decyzja jest podejmowana przez ubezpieczonego.
       
       W sytuacji, gdy ubezpieczony nie wskaże jasno komu przekazać odszkodowanie, ubezpieczyciel wypłaci je osobom prawnie dziedziczącym – czyli osobom najbliższym jak współmałżonek czy dzieci.
       
       
       

           Za co można spodziewać się odszkodowania?

       
           Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nieco inne rozwiązania, dlatego najlepiej jest poświęcić trochę czasu na porównywanie ofert ze sobą, by dopasować najlepsze rozwiązanie dla siebie.
           
           Sytuacje, w których towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej wypłacają odszkodowanie to:
           
                 
 •                    śmierć osoby ubezpieczonej,
 •                
 •                    śmierć bliskiej osoby,
 •                
 •                    poważne zachorowanie,
 •                
 •                    wypadek komunikacyjny,
 •                
 •                    złamanie kości,
 •                
 •                    pobyt w szpitalu,
 •                
 •                    narodziny dziecka.
 •            
           W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego powyższe sytuacje mogą być brane pod uwagę bardzo różnorodnie. Niektóre towarzystwa wyodrębniają np. rozszerzenie dotyczące zachorowania na raka jako osobne, przez co ubezpieczony nie otrzyma odszkodowania z tytułu udaru mózgu. Inne zaś z kolei stosują listę chorób, które łączą w sobie choroby cywilizacyjne, nowotworowe, jak i te, które zdarzają się zdecydowanie rzadziej.
           
           Ubezpieczenie na życie powinno chronić w maksymalnym zakresie. Im więcej zdarzeń, które obejmuje ochrona, tym lepiej dla ubezpieczonego.
            
       
        
   
   
       

           
           Wyłączenia odpowiedzialności - w jakich sytuacjach nie należy się odszkodowanie?

       
           Polisa na życie to nie tylko prawa do otrzymania świadczenia za wypadek czy pobyt w szpitalu, ale także szereg ograniczeń, które powodują, że możemy nie otrzymać od ubezpieczyciela ani złotówki. Kiedy tak się stanie? Sytuacji jest wiele i są one opisane w dokumencie OWU polisy.
           
           Co najmniej kilka z nich powtarza się w każdej ofercie:
           
                 
 •                    spożycie alkoholu – gdy do wypadku czy śmierci dojdzie pod wpływem alkoholu, ale też narkotyków, substancji odurzających oraz leków, które nie zostały przepisane przez lekarza,
                      
 •                
 •                    samobójstwo – najczęściej musi minąć od podpisania umowy 24 miesiące, wtedy za śmierć z takiego powodu również zostanie przyznane odszkodowanie,
                      
 •                
 •                    umyślne działanie – to także umyślne wprowadzenia towarzystwa w błąd na etapie zawierania umowy, gdy mamy do wypełnienia ankietę medyczną, ubezpieczyciel ma prawo wglądu w naszą historię chorobową, więc ukrywanie przed nim operacji czy powikłań z przeszłości może się po prostu nie opłacać,
                      
 •                
 •                    udział w aktach przemocy – jeśli nie jest to obrona konieczna, lepiej unikać wszelkiego rodzaju zamieszek ulicznych i strajków, towarzystwa zabezpieczają się brakiem odszkodowania także na ewentualność wojny.
 •            
           
           

               Kwota odszkodowania z ubezpieczenia na życie

           
               Sumę ubezpieczenia możemy sami wybrać z kilku wariantów czy ustalić na spotkaniu z agentem  (w polisie indywidualnej) albo wybrać gotową propozycję ( w polisie grupowej). Suma ta jest ob. Wyrażona w umowie kwotowo lub procentowo, np. 1% za każdy dzień spędzony w szpitalu w przypadku, gdy pobyt trwał dłużej niż 3 dni.
               
               Maksymalna kwota odszkodowania to właśnie suma ubezpieczenia. Jeśli wynosi ona 100 000 zł z tytułu śmierci ubezpieczonego, to tyle właśnie otrzyma uposażony.
               
               Aby prawidło wybrać sumę ubezpieczenia, która przecież wpływa na wysokość składki, warto przyjrzeć się swojej sytuacji życiowej – wziąć pod uwagę kondycję, wiek, stan zdrowia, ryzyko wystąpienia chorób, możliwość ich dziedziczenia. Ważny jest również sposób spędzania wolnego czasu – może to być kontuzjogenny sport oraz to, jak dużo czasu spędza się w samochodzie na dojazdach do pracy.
               
               Jeśli zatem ubezpieczonemu zależy, aby otrzymać pieniądze z ubezpieczenia na życie, musi dobrze wybrać strategię ochrony.
               
               
               

                   Zakres ochrony w polisie - dlaczego lepiej mieć jak najszerszy?

               
                   Każdemu może się zdarzyć pobyt w szpitalu, niespodziewana choroba, a co za tym idzie – długie zwolnienie lekarskie czy uraz ciała i konieczność rehabilitacji. Na wypadki losowe nikt nie ma wpływu. Osoby, które mają małe dzieci i najbardziej obawiają się poważnej choroby, np. raka, mogą zupełnie nie spodziewać się, że spotka je skomplikowane złamanie, które uniemożliwi im wykonywanie swojej pracy. Właśnie dlatego dobrze jest brać pod uwagę różne sytuacje i zabezpieczyć się w maksymalnym zakresie.
                   
                   Kompleksowa ochrona oczywiście generuje wyższą składkę ubezpieczenia, jednak warto by polisa życiowa odszkodowanie gwarantowała w różnych okolicznościach.
                   
                   Nie wszyscy zdają sobie sprawę również z tego, że kompleksowa ochrona zapewnia nie tylko odszkodowanie, lecz również pomoc ubezpieczyciela w innych charakterze, jak np.:
                   
                         
 •                            transport medyczny,
 •                        
 •                            wsparcie psychologa,
 •                        
 •                            dofinansowanie do nierefundowanych leków,
 •                        
 •                            dofinansowanie rehabilitacji,
 •                        
 •                            dowóz leków,
 •                        
 •                            wizyta domowa lekarza,
 •                        
 •                            opieka nad dziećmi,
 •                        
 •                            pomoc w zorganizowaniu sprzętu medycznego.
 •                    
                   Towarzystwa ubezpieczeniowe mają dzisiaj naprawdę szeroki zakres działania. Warto o tym pamiętać przy wyborze polisy na życie oraz rozszerzeń, jakie oferuje dana firma.
                   
                   
                   

                       Czy warto kupić polisę indywidualną, gdy posiada się grupową?

                   
                       Odszkodowanie z tytułu kilku ubezpieczeń pozwoli ubezpieczonemu na zdecydowanie większe korzyści – tam, gdzie zdarzenia się pokrywają, oznacza to większe odszkodowanie, ale i szerszy zakres ochrony.
                       Ubezpieczenie grupowe, jakie oferuje nam pracodawca najczęściej nie kosztuje wiele, a w niektórych firmach jest dodawane bez żadnych opłat i potrąceń z wynagrodzenia.
                       
                       Zakup indywidualnej polisy pozwoli cieszyć się wysoką sumą ubezpieczenia oraz dowolnie wybranym zakresem ochrony.
                       
                       Można również uzupełnić posiadaną w „grupówce” ochronę i wykupić tylko te rozszerzenie ochrony, na którym nam najbardziej zależy.
                        
               
           
       
   
   

       OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
       
       
       Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź