Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

3 sposoby na uniknięcie finansowych długów

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisa na życie w praktyce oznacza zabezpieczenie się na wypadek sytuacji, które mogłyby powodować kłopoty finansowe. Wypadków z pewnością każdy wolałby uniknąć, jednak chorób, powikłań czy operacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dzięki ubezpieczeniu zapewniamy sobie środki, dzięki którym łatwiej można poradzić sobie w ciężkiej sytuacji.

PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE


O problemy finansowe wcale nie jest tak trudno nawet tym, którzy cieszą się wysokimi zarobkami. Nagły wypadek może spowodować, że stracimy (w optymistycznej wersji czasowo) zdolność do wykonywania pracy i zarobkowania. Co wtedy? Przedstawiamy kilka sposobów na uniknięcie tarapatów finansowych.
 

1. sposób: wybór rodzaju ubezpieczenia

Sama decyzja o tym, by zakupić ubezpieczenie na życie i zdrowie to już połowa sukcesu. Druga połowa to rozsądny wybór. Jest on o tyle ważny, że to właśnie od niego zależy wysokość świadczenia oraz okoliczności, na które się ubezpieczymy. Im szerszy zakres ochrony, tym lepiej.
 
Przy wyborze polisy na życie dobrze zastanowić się nad rodzajem ubezpieczenia – mamy do wyboru polisę ochronną, oszczędnościową, inwestycyjną, a także – w zależności od wyboru – indywidualną bądź grupową. Przed zakupem polisy dobrze jest zastanowić się nad własną sytuacją, ustalić jak dużo kredytu zostało nam do spłacenia, jak wysokie zobowiązania płacimy z tytułu prowadzenia własnej działalności, czy w najbliższych planach mamy jakieś duże wydatki jak np. zakup samochodu, kupno działki, budowa domu. Każda z tych sytuacji może generować ogromne koszty i wystarczy nagle zachorować, by stać się niewypłacalnym.
 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA


2. sposób: wybór zakresu ubezpieczenia

Ubezpieczenie na życie gwarantuje możliwość szerokiej ochrony. Dobierz według własnych preferencji umowy dodatkowe, np. od zachorowania na raka lub wypadków komunikacyjnych. Wówczas, gdy taka sytuacja przytrafi się w twoim życiu, twoi bliscy nie odczują konsekwencji tego zdarzenia – mimo pobytu w szpitalu lub długotrwałego leczenia, uzyskasz świadczenie, które pomoże ci sprostać wszystkim zobowiązaniom finansowym. 

Właśnie dlatego tak ważne jest ubezpieczenie na życie i zdrowie jakie wybierzemy. Warto zwracać uwagę na to, jakie rozszerzenia oferuje nam ubezpieczyciel, czy oferta posiada możliwość modyfikacji lub negocjacji warunków umowy, jak szeroka przysługuje nam ochrona.

Możemy wybrać podstawową ofertę polisy na życie, która gwarantuje wypłatę sumy ubezpieczenia osobom uposażonym po śmierci ubezpieczonego. Jednak podstawowa ochrona nie zapewni nam dodatkowych świadczeń – jak na przykład w sytuacji wypadku, urazu, trwałego uszczerbku na zdrowiu, poważnej choroby, operacji czy pobytu w szpitalu. W wyżej wspomnianych okolicznościach ubezpieczyciel może wypłacić określoną kwotę, jak również zapewnić dodatkowe wsparcie – pomoc psychologa, świadczenie okresowe w postaci tymczasowej renty, dofinansowanie do leków, które nie są refundowane czy transport medyczny.
 
Taka forma zabezpieczenia jest szczególnie ważna, gdy posiadamy małe dzieci. Każda nasza niezdolność do pracy, chwilowa czy długotrwała, może spowodować obniżenie jakości życia naszych dzieci, ich stres oraz niepotrzebne kłopoty rodzinne.
 
W sytuacji, gdy otrzymamy świadczenie, utrzymamy swoją dotychczasową płynność finansową, nie popadając w kłopoty finansowe, które szczególnie w trudnych życiowych chwilach nie są nam absolutnie potrzebne.

 

ZNAJDŹ POLISĘ DLA SIEBIE3. sposób: wybór polisy w odpowiedniej cenie

Przy sporych zobowiązaniach finansowych, każdy dodatkowy koszt jest niezwykle istotny. Stąd wiele osób odkłada na przyszłość decyzję o zakupie polisy na życie. Jednak decydując się na ubezpieczenie na życie i zdrowie koszt tak naprawdę schodzi na drugi plan – liczy się przede wszystkim jakość polisy, którą wybierzemy. 
 
Chcąc posiadać wartościowy produkt, tj. o szerokim zakresie ochrony, należy liczyć się z wydatkiem rzędu 150-200 zł miesięcznie. To tylko sugerowana cena, która zależy od kilku czynników, czyli wieku ubezpieczonego i jego stanu zdrowia. Nie bez znaczenia jest również wysokość sumy ubezpieczenia, czyli górnej granicy naszego odszkodowania, które dostaniemy za zdarzenie.
 
Warto sprawdzić kilka dostępnych ofert, porównać oferty ze sobą (np. za pomocą porównywarki ubezpieczeniowej), by dotrzeć do polis, które mają najbardziej korzystne warunki. Możemy swobodnie wybrać takie ubezpieczenie, które posiada najniższą cenę przy szerokim zakresie ochronnym, co nie obciąży naszego budżetu. 

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź