Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

4 miejsca, w których znajdziesz polisę na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenia są produktami obecnymi od setek lat. Z biegiem czasu zmienia się ich dostosowanie względem aktualnej rzeczywistości, zakres ochrony, wysokość składki oraz dostępność. Nowe technologie powodują, że zakup polisy jest możliwy praktycznie bez konieczności wychodzenia z domu.

PORÓWNAJ NASZE POLISY


Kierowcy przynajmniej raz do roku szturmują placówki towarzystw w celu wynegocjowania jak najtańszej składki OC. Z rozwiązań online chętniej korzystają właściciele nieruchomości czy turyści wybierający się na wymarzony urlop. Ci ostatni umowę ubezpieczeniową zawierają często za pośrednictwem biura podróży. A jak jest w przypadku osób zainteresowanych ubezpieczeniem na życie?
 

Gdzie kupić ubezpieczenie na życie?

Jak się okazuje, wymienienie 4 tytułowych miejsc nie jest niemożliwe, a w dużej części lokalizacje te pokrywają się ze sobą. Takim przykładem jest skorzystanie np. z telefonu – zakup ubezpieczenia tą drogą to połączenie sposobu stacjonarnego ze zdalnym. Finalnie, klient chciałby przed zatwierdzeniem polisy omówić warunki z agentem i spotkać się z nim w cztery oczy.
 
Poza telefonem, który nie znajduje zwolenników we wszystkich grupach wiekowych, zainteresowani ubezpieczeniem życiowym mogą wykorzystać inne kanały dystrybucji.  
 

Internet

Polisa życiowa dla osób starszych to usługa bezterminowa. W najprostszej postaci polega na wpłacaniu składek przez ubezpieczonego, a w razie jego śmierci wypłaty odszkodowania najbliższym lub osobom wskazanym w polisie jako uposażone.
 
Przystąpić do ubezpieczenia może osoba indywidualna – wtedy mówimy o wariancie indywidualnym, ale ubezpieczonym będzie także małżeństwo lub dwoje partnerów zamieszkujących wspólnie gospodarstwo domowe. W drugiej opcji, jeśli dojdzie do zgonu współmałżonka lub współpartnera, druga osoba otrzyma odszkodowanie, ale również sama będzie mogła przystąpić do tej samej polisy w wariancie indywidualnym.
 
Ubezpieczenie na życie po 80 roku życie jest zawierane z różnych powodów. Najczęstszym z nich jest chęć zapewnienia rodzinie komfortowej sytuacji finansowej, w sytuacji:

 • opłacenia kosztów związanych z pogrzebem i stypą,
 • opłat za opiekę medyczną,
 • raty zaciągniętych za życia kredytów i pożyczek.

I w końcu najważniejsze pytanie – ile to kosztuje? Wysokość składki miesięcznej jest uzależniona przede wszystkim od wieku (osoby przystępujące wcześniej zapłacą mniej) oraz wybranych sum ubezpieczenia. Przy czym ubezpieczyciel gwarantuje niezmienność składki przez cały okres trwania ubezpieczenia. Oczywiście, sumę ubezpieczenia można regulować w trakcie trwania umowy.

 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA


 

Bank

Jeszcze do niedawna zakup ubezpieczenia w banku był kojarzony z polisą mieszkaniową. Działo się tak ze względu na wymóg instytucji finansowych udzielających kredytu hipotecznego.
 
W przypadku chętnych na ubezpieczenie swojego życie i zdrowia skorzystanie z produktów dostępnych w banku – na stronie lub w placówce – to jednak ryzyko braku porównania, np. dla mbank ubezpieczenia na życie dostawcą usług jest AXA, a w dla raiffeisen polisa na życie to kanał sprzedażowy TU Nationale-Nederlandden.
 

Firma

Sposób najmniej absorbujący samego zainteresowanego ubezpieczeniem na życie. Rozpoczęcie pracy w nowym zakładzie to często możliwość przystąpienia do grupowej polisy. Wszystkie formalności są załatwiane przez towarzystwo, ale i w tym przypadku pracownik nie tylko nie ma wyboru produktu, ale nawet sum ubezpieczenia, liczby umów dodatkowych czy wysokości składki.
 
Ta ostatnia jest odciągana z miesięcznej pensji lub opłacana przez pracodawcę, co stanowi niewątpliwą zaletę. Warto też rozważyć „grupówkę”, jeśli jest oferowana, ze względu na brak okresu karencji, np. w razie narodzin dziecka w rodzinie zatrudnionego.
 

Oddział stacjonarny

Rozmowa z agentem w miejscu jego pracy to dla wielu osób wciąż większa pewność zakupu świadomego produktu. Świadczy o tym obecność placówek w różnych częściach dużych miast, zwłaszcza w centrach. Szczególnie osoby starsze, nieufne wobec nowych technologii, preferują kontakt osobisty.
 
Tyle że odwiedziny oddziału stacjonarnego to z jednej strony brak możliwości porównania innych ofert, a z drugiej konieczność dostosowania się do godzin otwarcia placówki. Nawet przemieszczanie się między oddziałami to poważny nakład czasu i energii, czasem potrzeba odczekania na spotkania w kolejce.
 
Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z multiagencji, co jednak wciąż wymaga dostosowania się do strony ubezpieczyciela, zamiast – jak w przypadku porównywarki ubezpieczeniowej – odwrócić te role i przebierać w ofertach, które będą albo najbardziej atrakcyjne pod względem ceny czy zakresu ochrony. 

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź