Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Czym są następstwa nieszczęśliwych wypadków?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jednym ze składników polisy na życie jest NNW. To rozszerzenie występujące także w innych ubezpieczeniach, ale w produktach ochronnych na życie i zdrowie występuje w najszerszej wersji. Sprawdzamy, co składa się na następstwa nieszczęśliwych wypadków i kiedy taki dodatek się przyda.

   PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

   Polisa NNW tylko na pozór wydaje się skomplikowana. W rzeczywistości to finansowa pomoc dla ubezpieczonego po doznanym wypadku. W zależności od części ciała, która ucierpiała w nieszczęśliwym zdarzeniu, ubezpieczony otrzymuje odszkodowanie – obliczane procentowo od całej sumy ubezpieczenia.
   
    

   Polisa na życie - liczy się zakres ochrony

   
        
   
       
           Błędem jest założenie, że zakup ubezpieczenia na życie uchroni nas od wszystkich życiowych nieszczęść. Podstawowa oferta ubezpieczeniowa najczęściej chroni na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. W praktyce oznacza to wypłatę najbliższym odszkodowania 100% ustalonej sumy ubezpieczenia. Tym samym podstawowy zakres nie zapewni ochrony w razie zdiagnozowania choroby, złamania ręki, pobytu w szpitalu czy wypadku komunikacyjnego.
           
           Dlatego istotne jest wykupienie odpowiedniego rozszerzenia. NNW jako umowa dodatkowa w polisie na życie czy wzbogacenie ubezpieczenia o inny dodatek spowoduje nieznaczne podniesienie składki i zarazem większą szansę na otrzymanie świadczenia. NNW to ubezpieczenie dla osób w każdym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych – wypadki zdarzają się w życiu każdego z nas, a co za tym idzie również kontuzje, złamania i inne urazy. Na ich wystąpienie najlepiej jest się odpowiednio wcześniej przygotować. Dzieci z uwagi na aktywny tryb spędzania wolnego czasu są szczególnie narażone na urazy, jednak dorośli również – coraz częstszą formą spędzania wolnego czasu jest sport, czasem wysoce kontuzjogenny.
           
           Zakres ochrony to tylko jeden z czynników wpływających na wysokość składki – liczy się także suma ubezpieczenia, czas trwania umowy, wiek i stan zdrowia ubezpieczonego. Dwa ostatnie z wymienionych mają ścisły związek z NNW. Im bardziej aktywny tryb życia – szczególnie w okresie dojrzewania – tym większe ryzyko doznania kontuzji czy złamań.
           
            
   

   OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

    

   

       Następstwa nieszczęśliwych wypadków - jak i gdzie kupić polisę

   
       Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest bogaty w różne oferty, w związku z czym znaleźć można zarówno produkty, które oferują w podstawowym zakresie ochronę NNW, jak i takie, które wymagają zakupu umowy dodatkowej.
       
       Polisa NNW może być również samodzielnym produktem, niewymagającym dodatkowych umów. Tak jest w przypadku ubezpieczeń grupowych ferowanych w szkołach. Szkolne NNW posiada nie tylko niską składkę, ale zawężony zakres ochrony i minimalne sumy odszkodowania. To powoduje, że wielu rodziców coraz częściej decyduje się na zakup indywidualnej polisy dla dziecka. Polisę NNW można łatwo znaleźć w sieci, za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń.
       
       
       
       

           Co obejmuje ubezpieczenie NNW

       
           Następstwa nieszczęśliwych wypadków mogą być bardzo różnie definiowane. Warto się temu przyjrzeć i ocenić, które rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne.
           
           Grupa ubezpieczeniowa PZU określa NNW jako uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć. Z kolei nieszczęśliwy wypadek określony jest jako zdarzenie nagłe, spowodowane przyczyną zewnętrzną, w wyniku której osoba ubezpieczona doznała uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarła.
           
           Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz opisuje nieszczęśliwy wypadek jako przypadkowe i gwałtowne zdarzenie, które spełnia jednocześnie poniższe warunki:
           
                 
 •                    jest niezależne od woli ubezpieczonego oraz jego stanu zdrowia;
 •                
 •                    zostało spowodowane przyczyną zewnętrzną, która ma charakter losowy oraz jest bezpośrednią i wyłączną przyczyną wystąpienia zdarzenia;
 •                
 •                    wystąpiło w okresie ograniczonym datami rozpoczęcia i wygaśnięcia odpowiedzialności Allianz nad Ubezpieczonym;
 •                
 •                    jest bezpośrednią i wyłączną przyczyną wystąpienia zdarzenia, które jest objęte odpowiedzialnością grupy Allianz;
 •                
 •                    skutki zdarzenia pozostają w bezpośrednim związku adekwatnym z przyczyną zewnętrzną, która wywołała zdarzenie.
 •            
           Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta definiuje nieszczęśliwy wypadek jako zdarzenie nagłe, spowodowane przyczyną zewnętrzną, którego następstwem jest uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć osoby ubezpieczonej.
           
           Z kolei grupa ubezpieczeniowa AXA już o wiele dokładniej precyzuje jakie następstwa wchodzą w zakres nieszczęśliwych wypadków. To przypadkowe i nagłe zdarzenie, spowodowane wyłącznie przyczyną zewnętrzną, które jest niezależne od woli oraz stanu zdrowia ubezpieczonego, które spowodowało u osoby ubezpieczonej obrażenia ciała. Zdarzenia jak zawał serca, udar mózgu oraz inne choroby, nawet występujące nagle nie są uznawane za nieszczęśliwy wypadek. Do nieszczęśliwych wypadków nie należą również następstwa zdrowotne sytuacji przeciążenia, wysiłku, dźwignięcia oraz pochylenia.
           
           
            
       
           OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA
   
   
       

           
           
           Odszkodowanie na nieszczęśliwy wypadek - procent SU

       
           Im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzemy, tym większe odszkodowane będzie nam przysługiwać. Jednak to ubezpieczyciel decyduje jak wysoki stopień procentowy otrzymamy za poszczególne sytuacje.
           Przykładowe wartości:
           
                 
 •                    PZU gwarantuje 50% sumy ubezpieczenia z tytułu utraty ręki, 50% z tytułu utraty wzroku w jednym oku, 35% z tytułu całkowitej utraty jednej nerki,
                      
 •                
 •                    Warta z powodu utraty wzroku w jednym oku przewiduje dla ubezpieczonego 30% sumy ubezpieczenia, za całkowitą utratę kończyny górnej w obrębie ramienia – 65%.,
                      
 •                
 •                    AXA gwarantuje 40% sumy ubezpieczenia z tytułu całkowitej ślepoty jednego oka, z kolei za utratę kończyny górnej przewiduje od 50%-75%,
 •            
           Jak widać – procenty są decyzją indywidualną towarzystwa ubezpieczeniowego, zatem najlepiej porównywać oferty ze sobą, by wybrać taką polisę, która zagwarantuje nam najlepsze rozwiązania.
           
           
           
           

               Co zapewnia dobre ubezpieczenie NNW?

           
               Jeśli chcemy wiedzieć co obejmują następstwa nieszczęśliwych wypadków wytarczy dokładnie wczytać się w umowę, definicje, które podaje towarzystwo ubezpieczeniowe oraz jak zakres ochrony proponowany pakiet nnw. Nie bez znaczenia będzie lektura OWU pod kątem wyłączeń odpowiedzialności, czyli tych sytuacji, w których nie będzie nam przysługiwało żadne odszkodowanie.
               
               Jak wygląda skrótowa oferta NNW w wybranych towarzystwach ubezpieczeń?
               
                     
 1.                        AXA zapewnia ochronę na wypadek śmierci, inwalidztwa, uszczerbku na zdrowiu, niezdolności do pracy, wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu oraz pobytu w szpitalu jako skutków nieszczęśliwego wypadku.
                          
 2.                    
 3.                        Nationale Nederlanden – grupa oferuje polisę NNW dla dziecka – Ubezpieczenie na Dziecięce Wypadki, z której można oczekiwać nawet do 75 000 zł wypłaty, 800 zł na rehabilitację oraz pakietu korepetycji na kwotę 800 zł. Towarzystwo złamanie kości wycenia do 12 500 zł, co pozwoli naszemu dziecku podjąć niezbędną rehabilitację, by szybciej wrócić do sprawności i zdrowia. W skład wydarzeń chronionych wchodzą również wstrząśnienie mózgu, skręcenie stawu skokowego, zwichnięcie nadgarstka oraz rany, które wymagają szycia.
                          
 4.                    
 5.                        Compensa gwarantuje ochronę nie tylko na wypadek urazów ciała oraz rozstroju zdrowia, ale również chroni zdarzenia pogryzienia, ukąszenia czy użądlenia. Zapewnia zwrot kosztów operacji plastycznej poniesionych wskutek nieszczęśliwego wypadku.
 6.                
                
               Produktów NNW jest naprawdę sporo – by dobrze wybrać, najlepiej porównywać oferty ze sobą. W ten sposób nie umknie nam żadna cenna informacja, dodatkowa usługa z tytułu ubezpieczenia oraz tańsza oferta. Porównywarka wymaga od nas wypełnienia krótkiej ankiety, w której określa się swoje oczekiwania. Następnie na bazie naszych odpowiedzi specjaliści przygotowują specjalną ofertę oraz kontaktują się w celu przedstawienia najlepiej dopasowanych polis. Pomoc wykwalifikowanego fachowca może okazać się nieoceniona, ponieważ znajdziemy najbardziej wartościową ofertę w rozsądnej cenie.
           
            
   
   

       OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
       
       
       Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź