Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Długoterminowe ubezpieczenie na życie - na czym polega?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Czy wiesz o tym, że ubezpieczenie na życie oprócz zapewnienia ochrony może być również świetnym sposobem oszczędzania na przyszłość? Przy długoterminowych ubezpieczeniach warto wziąć to pod uwagę.

   PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

   Myślenie o przyszłości zazwyczaj schodzi na drugi plan w codziennym życiu i nie zastanawiamy się czy za 20 lub 30 lat nasz dom będzie wymagał gruntownego remontu, przyda nam się nowy samochód, współmałżonek będzie wymagać kosztownej rehabilitacji lub będziemy chcieli wspierać finansowo dzieci. Przyszłość dobrze jest zaplanować i przygotować się na to, co nam przyniesie.
   
    

   Rola ubezpieczenia na życie

   
        
   
       
           Polisa na życie to produkt chroniący życie osoby ubezpieczonej. Zabezpiecza finansowo przyszłość najbliższych mu osób, które wskaże w umowie jako uposażone. Ubezpieczony ustala sumę ubezpieczenie według własnych możliwości finansowych oraz potrzeb.
           
           Suma ubezpieczenia powinna stanowić kwotę zabezpieczenia dla najbliższych osób w realnym wymiarze – chodzi o to, by zaspokoiła ich najważniejsze potrzeby, ale również by nie przekraczała naszych obecnych możliwości finansowych. Tutaj warto przemyśleć wybraną kwotę, ponieważ każdy z nas ma inną sytuację rodzinną, życiową, zawodową i finansową. Dla części z klientów wystarczającą kwotą może być 50 000 zł, dla innych z kolei 200 000 zł pokryje niezbędne minimum.
           
           Najczęstszym błędem w myśleniu o polisie na życie jest twierdzenie, że ubezpieczenie będzie chroniło kompleksowo. Tutaj należy rozróżnić rodzaj zabezpieczenia, ponieważ podstawowa oferta polisy będzie dawać wcześniej wspomnianą ochronę na wypadek zgonu, z kolei można zapewnić sobie również ochronę na wypadek innych zdarzeń, jak na przykład: ciężkiej choroby, urazu ciała, wypadku komunikacyjnego, pobytu w szpitalu. Rozszerzenie zakresu ochrony wymaga jednak wykupienia odpowiedniej umowy dodatkowej.
           
           
            
   

   OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

    

   

       Dlaczego długoterminowa polisa jest korzystna?

   
       Polisa długoterminowa to nie tylko zabezpieczenie na wypadek śmierci, lecz również długoterminowa inwestycja, jeśli zdecydujemy się na odpowiedni wariant (polisa ochronno-oszczędnościowa). Po zakończeniu umowy ubezpieczony otrzyma uzbierane przez lata środki, a taki zastrzyk gotówki można przeznaczyć na różne cele:
       
             
 •                dofinansowanie do emerytury,
 •            
 •                nowy samochód,
 •            
 •                mieszkanie dla dziecka lub wnuka,
 •            
 •                egzotyczna podróż.
 •        
       Ubezpieczenie długoterminowe jest również lepsze z tego względu, że długi czas trwania umowy zapewnia dłuższą ochronę. Raz podpisana umowa zapewnia ochronę na 20, 30 lat i nie trzeba pamiętać o jej przedłużaniu, by kontynuować ochronę.
       
       Długi czas trwania umowy to również możliwość wyższej sumy ubezpieczenia. Składki gromadzone przez przykładowo 30 lat zawsze zapewniają większe odszkodowanie niż polisa na życie zakupiona na 5 lat, nawet o wyższej składce. Długi czas trwania umowy jest zatem znacznie bardziej opłacalny.
       
       Część ubezpieczycieli jest w stanie przyznać zniżki, jeśli w danym roku polisowym nie korzystaliśmy ze świadczeń. Warto również pamiętać, że zarówno rozszerzenia, jak i sumy ubezpieczenia możemy zmieniać w każdą rocznicę długoterminowego ubezpieczenia na życie.
       
       
       

           Dlaczego warto przeglądać rankingi ubezpieczeń?

       
           Przedsięwzięcie jakim jest długoterminowe ubezpieczenie na życie warto dobrze przemyśleć. Umowa na minimum 5 lat (najczęściej spotykane rozwiązanie) to na tyle długi okres czasu, w którym może zdarzyć się wiele. Dlatego ważne jest ustalenie wysokości składki – aby byliśmy w stanie regularnie ją pokrywać do końca umowy, nawet jeśli dosięgną nas kłopoty finansowe.
           
           Tylko skąd wiadomo, które towarzystwo wybrać? Dobrym miejscem, w którym znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje o polisach ( w tym również tych długoterminowych), są rankingi ubezpieczeniowe. Są to strony, opracowane przez specjalistów w branży ubezpieczeniowej, którzy przyznają oceny w poszczególnych kategoriach.
           
           W ocenie końcowej pod uwagę brane są m.in.:
           
                 
 •                    możliwość modyfikacji umowy w trakcie jej trwania;
 •                
 •                    możliwość zawieszenia składki – przejście na tryb bezskładkowy;
 •                
 •                    wysokość sumy ubezpieczenia;
 •                
 •                    liczba umów dodatkowych.
 •            
           Umowy dodatkowe mogą zapewnić oprócz standardowego odszkodowania również konsultacje u specjalistów bez kolejki, transport medyczny, wsparcie psychologa, dofinansowanie do leków nieobjętych refundacją.
           Dzięki pomocy rankingów możemy również dowiedzieć się, że w produktach jakimi są długoterminowe ubezpieczenia na życie koszt nie musi być wysoki – umowa podpisania na długi okres czasu rozkłada się na miesięczne składki w taki sposób, że powinniśmy finansowo nie odczuwać znacząco dodatkowych opłat.
           
           
            
       
           OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA
   
   
       

           
           
           Ubezpieczenie długoterminowe w praktyce - oferta PZU

       
           Grupa PZU posiada w swojej ofercie propozycję ubezpieczenia długoterminowego w programie PZU Spokój na Każdy Dzień. W tej ofercie klient może podpisać umowę maksymalnie na 30 lat, warunkiem jest, by umowę zawrzeć między 18. a 65. roku życia. Tym samym realna ochrona trwa nawet do 70. roku życia.
           
           Alternatywą do polisy ochronnej jest PZU Ochrona na Całe Życie, czyli ubezpieczenie, w którym na koniec umowy otrzymamy świadczenie – z tytułu dożycia do ustalonego wieku. Tu ubezpieczonym może być osoba już 13-letnia, a nawet 80-latek.
           
           Ubezpieczenie długoterminowe wymaga wypełnienia ankiety medycznej, której celem jest ustalenie ogólnego stanu zdrowia ubezpieczonego.
           
           PZU oferuje również siedem rozwiązań umów dodatkowych. To wsparcie finansowe:
           
                 
 •                    w razie leczenia szpitalnego po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie;
 •                
 •                    przy zdiagnozowaniu nowotoworu lub innej ciężkiej choroby, jak udar mózgu czy zawał serca;
 •                
 •                    po operacji chirurgicznej;
 •                
 •                    po śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
 •                
 •                    po śmierci ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego;
 •                
 •                    po złamaniu kości w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
 •                
 •                    w razie trwałego inwalidztwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 •            
           Powyższe umowy dodatkowe zwiększają szansę na otrzymanie odszkodowania w wyniku określonych w umowie zdarzeń. Szerszy zakres ochrony przyniesie zatem korzyści finansowe w razie trudnej sytuacji życiowej.
           
           Składka uzależniona jest od wybranej sumy ubezpieczenia oraz umów dodatkowych. Kompleksowa ochrona podniesie wysokość składki. Właśnie dlatego warto jest odpowiednio dopasować ofertę do własnych możliwości.
           Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU pozwala na dużą samodzielność w wybraniu oferty, jak i możliwości jej modyfikowania. Stąd właśnie warto porównywać kilka ofert polis przed zakupem, by wiedzieć, jakie możliwości oferuje dane towarzystwo oraz konkurencyjne firmy.
           
           
           

               Dopasuj polisę do siebie

           
               Przed zakupem ubezpieczenia na życie warto zastanowić się nad tym, czego właściwie najbardziej potrzebujemy – czy jest to końcowa suma ubezpieczenia, czy wysokie zabezpieczenie dla najbliższych czy może szeroka ochrona. Podczas rozmowy z agentem można podjąć temat zmian w umowie, na których najbardziej nam zależy.
               
               Ważny jest również budżet, jaki jesteśmy w stanie miesięcznie przeznaczyć na poczet polisy na życie. Dobrze, gdy nie przekracza on zbytnio naszych możliwości finansowych, ponieważ w perspektywie wielu lat umowy z czasem możemy przynieść jedynie frustracje i spowoduje przedwczesną rezygnację z polisy a co za tym idzie – również utratę ochrony i świadczenia na koniec umowy.
           
            
   
   

       OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
       
       
       Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź