Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ile kosztuje polisa na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ile kosztuje polisa na życie? Koszt ubezpieczenia na życie zależy od wielu różnych aspektów. Różnice w cenach za ten sam produkt sięgają nawet kilkudziesięciu procent, więc zamiast przepłacać, lepiej najpierw porównać ubezpieczenia i wybrać najtańsze z tym samym zakres ochrony. Sprawdzamy, skąd biorą się różnice w cenach i czy można mieć polisę za mniej niż 30 zł miesięcznie.

PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

 

Polisa na życie może kosztować już od 1 zł dziennie, co daje niższą opłatę niż rachunek za telefon lub internet. Z kolei górna granica jest kwestią indywidualną - to od klienta zależy zarówno wybór umów dodatkowych, jak i sum ubezpieczenia i ostatecznie wysokości składki.
 
Koszt standardowej polisy na życie, czyli zapewniającej ochronę finansową za zdarzenie losowe zawarte w zakresie to koszt 100-200 zł. Dokładna kwota jest kwestią bardzo indywidualną, ponieważ przedmiot ubezpieczenia stanowi życie i zdrowie klienta. Te wartości trudno przełożyć na konkretną sumę pieniężną, dlatego agenci wspierają się innymi czynnikami opisanymi poniżej.
 
Powyżej 200 zł zapłacą ci, którzy zdecydują się na zakup polisy ochronno-oszczędnościowej. Dlaczego ta składka jest wyższa? Ponieważ część wpłacanych środków otrzymamy z powrotem. Przykładowo płacąc miesięcznie za składkę 500 zł deklarujemy, że 100 zł odpowiada za ochronę życia i zdrowia, pozostałe 400 zł trafia na konto polisowe, skąd suma zebranych składek wróci do nas na koniec umowy.

 

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

 
Na cenę składki wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim zakres ochrony. Oprócz podstawy, klient ma możliwość dokupić jedno lub kilka rozszerzeń, np. od wypadków komunikacyjnych lub chorób nowotworowych. W zależności od wybranego pakietu oraz towarzystwa ubezpieczeniowego – cena za dane rozszerzenie może być niższa lub wyższa. Powszechnie popełniany błąd wśród klientów to wybieranie zbędnych umów dodatkowych. Nie każdy potrzebuje ochrony od wypadków komunikacyjnych – ryzyko wypadku oczywiście dotyczy każdego, jednak osoba, która nie posiada prawa jazdy oraz mało podróżuje nie będzie potrzebowała tego rozszerzenia jak ktoś, kto codziennie spędza w drodze do pracy kilka godzin.
 
Cena polisy na życie kształtuje się w zależności od sumy ubezpieczenia – to wydaje się oczywiste. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe otrzymamy odszkodowanie, ale i większą zapłacimy składkę. I choć ubezpieczenie na kwotę miliona złotych może wydawać się kuszące – trzeba mierzyć siły na zamiary. Składka miesięczna po pewnym czasie może okazać się kłopotliwa, co spowoduje jedynie problemy ze spłatą i w konsekwencji nawet rezygnację z ubezpieczenia.
 
Pod uwagę warto wziąć również częstotliwość płacenia składki. Dla jednych bardziej opłacalna jest składka miesięczna, wliczona w miesięczny budżet, dla kogoś innego korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się składka roczna, szczególnie w czasie, gdy spodziewa się stałej premii, trzynastej wypłaty lub zwrotu z podatku. Wówczas składka będzie nieodczuwalna. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje również zniżki przy składkach rocznych – opłata wówczas nie jest wygórowana a z pewnością dla wielu będzie to znacznie bardziej wygodna opcja opłacania ubezpieczenia.
 
Znaczący jest również wiek osoby przystępującej do zakupu ubezpieczenia. Należy mieć świadomość, że z wiekiem cena polisy zwiększa się ze względu na ryzyko zachorowania. Z wiekiem także zmniejsza się zakres ochrony, ponieważ rozszerzenia posiadają górne limity wiekowe, np. do 60 roku życia. Dlatego decyzji o zakupie ubezpieczenia nie warto odkładać na później. .
 
Cena zależy także od... porównania ofert. Bywa, że identyczne pod względem zakresu produkty w różnych firmach mają dwie zupełnie różne ceny. W tej sytuacji dobrze jest wspomóc się informacjami, które uzyskamy podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym, a wcześniej także podczas lektury dokumentu Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.
 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA


Gdzie szukać najtańszej polisy?

Aby znaleźć najtańszą polisę należy porównać ze sobą dostępne na rynku ubezpieczeniowym oferty. A najszybszym sposobem jest wykorzystanie internetu i zamówienie przez porównywarke kontaktu z kilkoma agentami z różnych towarzystw. 
 
Porównywarka to krótka ankieta, która po zdobyciu kilku informacji dotyczących potrzeb i możliwości klienta opracowuje listę ofert dopasowanych do jego konkretnych potrzeb. W tym celu kontaktuje się z klientem specjalista, który odpowie na wszelkie pytania, rozwieje wątpliwości i umożliwi podpisanie umowy z ubezpieczycielem.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź