Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Jakie wybrać dodatkowe ubezpieczenie na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Podstawową funkcją polisy na życie jest ochrona na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Uposażeni otrzymują wówczas określoną w umowie sumę ubezpieczenia. Jednak zakres ochrony można rozszerzyć za niewiele więcej o pobyt w szpitalu, diagnozę choroby nowotworowej, uraz ciała czy utratę zdolności wykonywania pracy.

PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

 

Wybór umów dodatkowych to niełatwa sztuka. Zbyt wiele dodatków spowoduje, że miesięczna składka za ubezpieczenie będzie bardzo wysoka, a ochrona niedopasowana. Dlatego warto się zastanowić się czego oczekujemy od polisy i ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na taki produkt z naszego budżetu. Najważniejsze to dopasować ochronę do własnej, indywidualnej sytuacji życiowej i zdrowotnej.
 

 

Ochrona zdrowotna

 
Rozszerzeń ochrony dotyczących zdrowia jest wiele, dlatego dobrze jest dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą. Grupa Aviva Nowa Perspektywa oferuje ochronę na łącznie 45 chorób, na wystąpienie których gwarantuje wsparcie finansowe. Wśród nich wymienia m.in.:
 • zawał serca;
 • udar mózgu;
 • nowotwór złośliwy;
 • gruźlica;
 • stwardnienie rozsiane;
 • choroba Alzheimera.
W przypadku zdiagnozowania jednej z wymienionych w pełnej liście Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia chorób, ubezpieczony otrzyma 100% sumy ubezpieczenia. Natomiast w przypadku stwierdzenia nowotworu złośliwego w fazie nieinwazyjnej, można otrzymać 10% sumy ubezpieczenia.
Rozszerzenie te pozwala włączyć w ochronę partnera/współmałżonka na tę samą liczbę chorób oraz dzieci na 20 przypadków zachorowań.
Maksymalna suma ubezpieczenia w ramach tego rozszerzenia wynosi 800 000 zł.
 
 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

 

W przypadku firmy PZU Spokój na każdy dzień można bardziej precyzyjnie dobierać ochronę zdrowotną, tzn. zdecydować się na umowę dodatkową dotyczącą pobytu w szpitalu i leczenia szpitalnego, osobnym wsparciem będzie ochrona na wypadek nowotworu oraz wsparcie po zabiegu chirurgicznym.
W ramach dodatkowej ochrony zdrowotnej PZU można liczyć na wsparcie finansowe po wykonaniu zabiegu (pełna lista obejmuje aż 400 zabiegów chirurgicznych) a ubezpieczenie działa aż w 36 krajach (nie tylko państwa Unii Europejskiej).
 
Nationale-Nederlanden oferuje bardzo możliwość ubezpieczenia się na wypadek raka. Suma ubezpieczenia wynosić może nawet do 600 000 zł oraz zapewnia pomoc zespołu medycznego przy organizacji leczenia oraz dodatkowej opinii medycznej.
Rozszerzenie zapewnia również codzienne wsparcie w postaci transportu medycznego w razie potrzeby, pomoc pielęgniarki, psychologa czy dietetyka, może również zorganizować opiekę nad dziećmi czy osobami niesamodzielnymi na czas leczenia a także pomoc w rehabilitacji.O te dodatki można rozszerzyć ochronę


Towarzystwo PZU ma możliwość ubezpieczenia się na wypadek śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego (niekoniecznie musi to być wypadek samochodowy, ale również rowerowy, samolotowy itp.). Jest to ochrona dedykowana osobom, które posiadają już podstawową polisę na życie a w przypadku posiadania rozszerzenia dotyczącego śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, można liczyć na potrójną kwotę z ubezpieczenia w ramach posiadania trzech polis.

Grupa Nationale-Nederlanden posiada program ochronny, w którym można zabezpieczyć się finansowo, np. za złamanie do 15 000 zł, nawet do 700 zł na pokrycie kosztów oraz organizację rehabilitacji, a w przypadku, gdy ubezpieczony nie odzyska pełnej sprawności – można liczyć na wypłatę kwoty do 150 000 zł. Składka miesięczna takiego rozszerzenia zaczyna się od 150 zł i kończy w granicach 285 zł. Grupa oferuje zniżki w ramach włączenia bliskiej osoby do programu ochronnego lub posiadania innego rozszerzenia w ramach polisy na życie.

 

Jak nie przepłacić za polisę?

Nawet kilkanaście umów dodatkowych do podstawy to bardzo kusząca propozycja. Towarzystwa zawsze namawiają swoich klientów, aby wybierali jak najwięcej rozszerzeń i dzięki temu mieli niemal 100% pewności otrzymania środków z ubezpieczenia za wypadek czy inne przykre zdarzenie, które wcale nie musi dotyczyć naszego życia i zdrowia, np. pomoc prawna.

Wybór dodatków jest kwestią indywidualną każdego ubezpieczonego, ale niektóre rozszerzenia przydadzą się bez względu rodzaj polisy, np. NNW, pobyt w szpitalu i poważne zachorowanie (choroba cywilizacyjna). Liczba dodatków powinna rosnąć wraz z wiekiem ubezpieczonego, ale zbytnia przesada doprowadzi do wygórowanej składki.

Nie ograniczając liczby rozszerzeń możemy wybrać mniejsze sumy ubezpieczenia. Lepiej, aby polisa miała więcej dodatków na niższe sumy ubezpieczenia, niż wąski zakres ochrony.
Innym sposobem oszczędności jest porównanie na online – oferty różnych towarzystw przedstawione w krótkim czasie przez doradców pozwolą wybrać najkorzystniejszy cenowo wariant. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie porównywarki i czekać na kontakt ze strony ubezpieczycieli.
 

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź