Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Najtańsza ochrona życia i zdrowia od 1 zł dziennie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenia na życie to w zależności od różnych czynników wciąż tanie produkty pozwalające chronić osobiste finanse przed wpadnięciem w spiralę długów. Wielu ubezpieczonych decyduje się na polisę za niewielkie pieniądze sądząc, że to wystarczy do zapewnienia sobie poczucia komfortu. Czy słusznie?

PORÓWNAJ NASZE POLISY


Na początku warto określić czy taki produkt jak ubezpieczenie na życie za 1 zł ma pokrycie w rzeczywistości. Okazuje się, że tak, choć suma jest także ujmowana w inny wersji jako 30 zł miesięcznie. Brzmi dobrze, ale czy jest tak gdy przyjrzymy się zawartości polisy na życie?
 

Cena uzależniona od zakresu

Najtańsze polisy na życie, jeśli przyjrzeć im się bliżej, dotyczą właściwie… śmierci ubezpieczonego, za którą uposażeni (rodzina czy najbliżsi) otrzymają odszkodowanie w wysokości przewidzianej w warunkach umowy polisowej. Tego typu produkty są wybierane przez osoby, którym zależy na przyszłości swoich bliskich – jeśli ubezpieczonym jest np. pracujący ojciec, reszta rodziny nie pozostanie bez środków do życia po jego nagłej stracie.
 
Polisę na okoliczność zgonu mogą wykupić praktycznie wszyscy. Przedział wiekowy jest tu bardzo szeroki – od 18 do nawet 85 lat. Tyle że w przypadku osób w średnim i podeszłym wieku trudno będzie zapewnić ubezpieczenie na życie od 1 zł dzienni, co wiąże się z rosnącym ryzykiem śmierci ubezpieczonego i wypłaty świadczenia przez ubezpieczającego.
 
Jednak powiększenie zakresu ochrony wcale nie musi oznaczać radykalnej podwyżki składki. Wystarczy świadomy wybór tych umów dodatkowych, które będą naprawdę przydatne i związane z wykonywanym zawodem, sportem uprawianym amatorsko czy rodzajem hobby. Jeśli lubimy adrenalinę i aktywne spędzanie czasu, warto sprawdzić następujące dodatki:

 • leczenie szpitalne,
 • rehabilitacja,
 • medyczne assistance,
 • uszkodzenie ciała (świadczenie wypłacane procentowo),
 • inwalidztwo,
 • niezdolność do wykonywania pracy.

 
Zasada przy dobieraniu umów dodatkowych do podstawy jest prosta – im więcej rozszerzeń, tym wyższa składka, ale i większa szansa na uzyskanie odszkodowania. Niestety, dopiero w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia okazuje się, czy posiadane ubezpieczenie było dobrane prawidłowo.

 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA


 

Najtańsze ubezpieczenie na życie - gdzie kupić?

Cena polisy życiowej zależy od wielu wspomnianych czynników, z których najważniejszymi są wiek ubezpieczonego i zakres ubezpieczenia. Oczywiście, warunkiem zakupu taniego produktu jest także stosunkowo niska suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, na jaką może liczyć poszkodowany za dane zdarzenie.
 
Dużo też zależy od tego gdzie zostanie kupiona polisa. Miejscem, w którym ubezpieczenie na życie 1 zł dziennie jest możliwe do zdobycia to Internet, a dokładnie wykorzystanie porównywarki ubezpieczeniowej, która stanowi łącznik między zainteresowanym klientem a agentami z różnych towarzystw. Tym samym łatwo jest zestawić ceny tego samego produktu u kilku ubezpieczycieli.
 
Innym miejscem jest zakład pracy. Ta opcja dostępna jest dla wybranych, którzy posiadają status zatrudnionych w danej firmie czy najbliższej rodziny. Pracodawca oferuje przystąpienie do ubezpieczenia grupowego, którego koszt z uwagi na dzielone między pracowników ryzyko może być na poziomie 50 zł  miesięcznie lub nawet mniej. W popularnej „grupówce” ograniczone jest jednak dobieranie rozszerzeń czy kształtowanie sum ubezpieczenia.

 

Ankieta medyczna też ma znaczenie

Bez względu na to, czy osoba przystępuje do polisy indywidualnie bądź grupowo, kluczowym momentem jest wypełnienie ankiety medycznej określającej ryzyko wystąpienia chorób i innych powikłań zdrowotnych. W skrajnych przypadkach ubezpieczyciel może odmówić wykupienia rozszerzenia, np. w razie przejścia zawału czy udaru.
 
Ankiety medycznej można też uniknąć choćby przy wybieraniu polisy bezterminowej. Z drugiej jednak strony trudno będzie towarzystwu zachować pułap cenowy na poziomie 1 zł dziennie. Jedynym wyjątkiem będzie przystąpienie do takiej polisy przez osobę bardzo młodą, ale i później, wraz z wiekiem, składka będzie automatycznie podwyższana z racji rosnącego ryzyka wystąpienia chorób, wypadku czy śmierci.
 
Podsumowując, tania polisa na życie to produkt jak najbardziej możliwy do znalezienia, ale obwarowany niską sumą ubezpieczenia i minimalnym zakresem ochrony, dlatego wybór takiej opcji powinien być starannie przemyślany. W końcu za niewiele więcej, a wciąż poniżej 100 zł miesięcznie można mieć polisę, która uwzględnia kilka do kilkunastu zdarzeń na sumy ubezpieczenia przekraczające 100 tys. zł. Aby się o tym przekonać, warto porównać oferty prze stworzone do tego narzędzia online.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź