Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Polisa na życie dla osób starszych - jaki koszt?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Błędne jest myślenie, że po emeryturze nie mamy możliwości ubezpieczenia się. Ochrona dla życia i zdrowia osób starszych jest dzisiaj jak najbardziej możliwa i dostępna na rynku ubezpieczeń. Należy jednak pamiętać, że będzie opierała się na nieco innych warunkach niż polisa dla osób młodych.

PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE


Osoby na emeryturze, choć rzadziej korzystają ze zdobyczy technologicznych jak internet, mogą znaleźć wiele ciekawych ofert ubezpieczeniowych dla siebie oraz najbliższych. Warto zatem przemyśleć możliwość ubezpieczenia się – ochrona zarówno życia, jak i zdrowia w każdym wieku są niezwykle ważne.
 

Oferta ubezpieczenia - co znajdziemy w cenie?

Wydawać by się mogło, że polisa na życie dla seniora może stanowić finansowe wyzwanie. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują jednak oferty dla osób starszych z uwzględnieniem ich możliwości finansowych. Jeśli zatem interesuje nas polisa na życie dla emeryta, nie musimy obawiać się absurdalnie wysokich składek miesięcznych.

Taka polisa na osób starszych jest dostępna m.in. w PZU. Do zakupu ubezpieczenia Pogodna Jesień mogą przystąpić kobiety przed ukończeniem 60. roku życia, a mężczyźni przed ukończeniem 65. roku życia. Pogodna Jesień oferuje ochronę połączoną z możliwością inwestowania środków finansowych, dzięki czemu suma ubezpieczenia może wzrosnąć.

Korzystny jest również fakt, że do przystąpienia do polisy nie są wymagane badania lekarskie. W przypadku, gdy osoba ubezpieczona umrze, osobie uposażonej zostanie wypłacona suma 110% wartości rachunków udziałów. Natomiast każdego roku ubezpieczony ma możliwość wybrania 10% wartości aktualnego rachunku, przy czym nie będą potrzebne w tym celu żadne opłaty. To może znacznie wspomóc sytuację seniora w razie nagłej potrzeby gotówki.

Grupa PZU przewiduje składkę w wysokości 50 zł dla osób przed 50. rokiem życia, natomiast minimalna składka 25 zł jest dla osób powyżej 50 roku życia. Wysokość składki przekłada się na sumę ubezpieczenia, dlatego warto przemyśleć swoje możliwości finansowe oraz potrzeby i dopasować najlepszy wariant dla siebie.
Z kolei produkt Spokój Bliskich TU Europa – oferuje ubezpieczenie w przedziale wiekowym od 18 do 85 roku życia. Zakres sumy ubezpieczenia może wahać się w granicach od 4000 zł do nawet 225 000 zł. Takie ubezpieczenie na życie dla emeryta przewiduje również ochronę zdrowia, dla której może zostać wypłacone nawet 75% sumy ubezpieczenia.

W przypadku polisy Spokój Bliskich istotny jest stan zdrowia– ważne jest, by osoba przystępująca do ubezpieczenia nie była diagnozowana, leczona lub badana na określone w umowie choroby na 3 lata przed zawarciem umowy. Jednak nie ma konieczności wykonywania badań lekarskich przy tym konkretnym ubezpieczeniu.
 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA


Na co zwracać uwagę w ubezpieczeniu dla seniora?

Choć wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada dzisiaj oferty dla osób starszych, to należy jednak dokładnie wczytywać się w Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Warto sprawdzić przed podpisaniem umowy wyłączenia od odpowiedzialności – są to określone sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić świadczenia.
Dobrze jest również porównać kilka produktów ze sobą, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo środków finansowych, ponieważ może się okazać, że konkurencyjna firma posiada znacznie bardziej atrakcyjne warunki oraz szerszy zakres ochrony.

Można również zdecydować się na szerszy zakres ochrony – dokupując odpowiednie umowy dodatkowe (np. zdrowotną lub od nieszczęśliwych wypadków), dzięki którym uzyska się wsparcie finansowe w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

Warto sprawdzić czy oferta, na którą chcemy się zdecydować, posiada po ukończeniu np. 85. roku życia, ochronę bezskładkową –niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają taką opcję, która dla seniora będzie niezwykle korzystna.

Zwróćmy również uwagę na to, kogo możemy również ubezpieczyć – o tym warto porozmawiać z doradcą ubezpieczeniowym. Do ubezpieczenia można włączyć najczęściej małżonka, jednak zamiast kupowania kolejnych prezentów, możemy kupić polisę wnuczkowi, co będzie wspaniałym prezentem na przyszłość.
 

UBEZPIECZ SIĘ PO 60.« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź