Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Polisa na życie w ofercie banku - warto skorzystać?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Przy zakupie ubezpieczenia wiele osób zniechęca wybieranie towarzystwa, przeglądanie ofert czy opłacanie składek na osobne konto. Wiedzą o tym banki, które kuszą swoich klientów możliwością skorzystania z gotowej polisy na życie. Sprawdzimy, dla kogo takie rozwiązanie będzie bardziej korzystne i co kryje się pod pojęciem bancassurance.

PORÓWNAJ NASZE POLISY


A dlaczego bank oferuje polisy na życie? Argumentacja jest podobna – takie ubezpieczenie może okazać się niezbędne, jeśli mamy kredyt na budowaną czy kupioną posiadłość, ale w trakcie spłaty pożyczki przytrafi się nam wypadek, poważne zachorowanie czy skomplikowane leczenie. Wtedy tracimy zdolność do wykonywania pracy i zarabiania, tracąc tym samym płynność finansową.
 

Bank rozszerza swoją ofertę

Bank to współcześnie instytucja finansowa, w której załatwimy wiele formalności związanych z założeniem konta w złotówkach i w walucie obcej, wymienimy pieniądze, a także ubezpieczymy siebie lub posiadaną nieruchomość. Z tą ostatnią opcją związany jest najczęściej kredyt hipoteczny, więc polisa dotyczy raczej pożyczki na dom czy mieszkanie niż samego budynku.

Przykładowo, bank PKO posiada ofertę zarówno podstawowej, jak i rozszerzonej ochrony dla stałych oraz nowych klientów. Produkty pko ubezpieczenie na życie lub pko polisa na życie to wygoda i korzyść dla klienta. Składki płaci jednemu podmiotowi, zyskując dostęp do niskiej taryfy ubezpieczeniowej – ta zaczyna się już od 6 zł w skali miesiąca. W zależności od wybranego pakietu. Jednak, im pakiet będzie szerszy (ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków, trwałej lub częściowej niezdolności do pracy, na wypadek zgonu bliskiej osoby itp.), a sumy ubezpieczenia wyższe, tym koszt polisy będzie wzrastał.

Kolejnym równie istotnym plusem jest fakt, że zakup ubezpieczenia można dokonać przez Internet, co znacznie ułatwia sprawę. Nie trzeba umawiać się na spotkanie w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym, czekać w kolejce oraz przeprowadzać długiego wywiadu z agentem ubezpieczeniowym.

Gdzie minusy? Klient PKO, jak i każdego innego banku, nie ma możliwości porównania ofert ubezpieczenia, ponieważ bank zawiera umowę z jednym towarzystwem, oferując swoim klientom jego produkty na życie, nieruchomość, wyjazd zagraniczny itd.

 

Konto i polisa - o tym pamiętaj

Decydując się na dwa produkty w jednym miejscu, czyli np. założenie konta bądź skorzystanie z kredytu i ubezpieczenia na życie, podlegamy systemowi bancassurance. To oznacza, że bank jest pośrednikiem w oferowaniu klientom usług ubezpieczeniowych – indywidualnie bądź grupowo.

Produkt ubezpieczeniowy oferowany przez bank jest taki sam jak w placówce towarzystwa i warto zwrócić uwagę na kilka składników:

 • Suma ubezpieczenia - możemy sami podjąć decyzję o tym, na jaką sumę się ubezpieczysz, a co za tym idzie, ile będzie wynosiła opłata składki. To niezwykle ważny aspekt ubezpieczenia, ponieważ nie narzuca się klientowi konkretnej sumy ubezpieczenia, w tym również wysokiej składki. Należy pamiętać, że im niższa suma ubezpieczenia, tym niższe świadczenie. Bardzo często powtarzanym błędem wśród klientów jest wybieranie zbyt wysokiej sumy ubezpieczenia, w konsekwencji czego niedługo później następuje rozwiązanie umowy z powodu zbyt wysokich kosztów. Zatem dobrze jest określić własne możliwości finansowe.
   
 • Karencja - dla wielu klientów ważnym aspektem jest również długość karencji. Moment, w którym zaczyna obowiązywać ochrona jest niezwykle ważny i jeżeli jest zbyt odległy, może zniechęcić do zakupu. W większości rozszerzeń okres karencji skrócony jest do minimum, a sama ochrona zaczyna obowiązywać od następnego dnia po zawarciu umowy.
   
 • Wyłączenia odpowiedzialności – przed zakupem warto również zapoznać się z okolicznościami, jakie wyłączają ubezpieczyciela od odpowiedzialności. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy na przykład ubezpieczony umrze w okresie do 30 dni po zawarciu umowy ubezpieczeniowej. Polisa zawarta w banku powinna jasno i precyzyjnie określać sytuacje, w których może odstąpić od wypłacenia odszkodowania.

 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź