Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Szansa na świadczenie z polisy zależy od wybranego zakresu

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Głównym powodem, dla którego większość z nas decyduje się na zakup ubezpieczenia na życie, jest możliwość otrzymania odszkodowania z tytułu zdarzenia określonego w umowie. Świadczenia wypłacane są m.in. w wyniku zgonu ubezpieczonego, jak i poważnego zachorowania, wypadku komunikacyjnego, poważnego uszczerbku na zdrowiu, utraty zdolności do pracy, urodzenia dziecka, śmierci członka rodziny oraz wielu innych.

DOPASUJ ZAKRES POLISY


Należy jednak pamiętać o tym, że każdy ubezpieczyciel ma również własne zabezpieczenia na wyżej wymienione sytuacje. Należy do nich okres karencji, wyłączenia odpowiedzialności, czas trwania umowy oraz pomniejsze ograniczenia.
 

Wąski czy szeroki zakres?

Zanim podejmiemy decyzję o tym, którą polisę na życie wykupimy, warto zastanowić się w jakim celu w ogóle się na nią decydujemy. Pamiętajmy, że zakres ubezpieczenia na życie może być bardzo różnorodny i w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych stosuje się odmienne rozwiązania.

Najważniejszy na początku będzie wariant polisy, a mianowicie wybór podstawowej lub rozszerzonej umowy. Podstawowa ochrona zagwarantuje nam wypłacenie świadczenia na wypadek zgonu ubezpieczonego i taki zakup ma sens wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć naszych najbliższych na ewentualność śmierci. Tego rodzaju polisa najczęściej wybierana jest wśród mężczyzn, którzy są głową rodziny i chcą zabezpieczyć sytuację materialną i przyszłość swoich dzieci, jak również u osób, które posiadają kredyt hipoteczny lub inne zobowiązania finansowe.

Rynek ubezpieczeniowy jest dzisiaj niezwykle obfity w różnorodne oferty, innowacyjne rozwiązania i możliwość dopasowania potrzeb według uznania klienta. Stąd właśnie zakres polisy na życie jest pojęciem względnym, na co trzeba uważać przy wyborze ubezpieczenia. Im szerszy zakres, tym wyższa cena składki, ale i większa szansa na skorzystanie ze świadczenia polisowego.

Z reguły bardziej opłacalnym, choć droższym rozwiązaniem jest zakup rozszerzonego zakresu ubezpieczenia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które wykonują ryzykowny zawód, np. na wysokości i obawiają się finansowych skutków wypadku, leczenia szpitalnego i rehabilitacji. Zakres ma znaczenie również dla tych, którzy w rodzinie mieli przypadki poważnego zachorowania, np. na raka. 

 

ZDECYDUJ O DODATKACH


 

Porównanie wielu ofert naraz

Każde ubezpieczenie na życie zakres może mieć zupełnie inny. Dlatego właśnie warto zapoznać się bardziej szczegółowo z możliwościami rynku ubezpieczeniowego. Brzmi nieźle, ale znamy realia i wiemy doskonale, że nie każdy ma czas i ochotę na żmudne przeglądane ofert i wczytywanie się w warunki umowy z każdym kolejnym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Właśnie w tym celu zostały przygotowane porównywarki ubezpieczeniowe. Z ich pomocą zestawienie dostępnych ofert nie stanowi większego wysiłku – wystarczy wypełnić krótką ankietę, w której zaznacza się określone wymagania i oczekiwania. Formularz trafia następnie do Towarzystw, a zainteresowani agenci opracowują dla nas wyprofilowaną ofertę, dzięki czemu znajdziemy zarówno najtańszą, o najlepszym zakresie ochrony, z dogodnymi składkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy wiele cennego czasu potrzebnego choćby na osobiste odwiedziny placówek towarzystw.

 

Sprawdzanie rankingów ubezpieczeniowych

Gdyby sama porównywarka zawiodła lub przedstawiłaby nam zbyt krótką listę możliwości, która nas nie satysfakcjonuje, zawsze możemy sprawdzić aktualne rankingi ubezpieczeniowe, dzięki którym dowiemy się o najlepiej ocenianych ofertach.

Rankingi ubezpieczeń na życie są przygotowane wedle najnowszych danych, opracowane przez specjalistów z branży ubezpieczeniowej, uwzględniając tendencje i zadowolenie klientów. Z rankingu dostępnego np. na stronie www.rankingubezpieczennazycie.pl dowiemy się, które towarzystwo ubezpieczeniowe cieszy się najwyższym zaufaniem wśród innych osób, jaki produkt ubezpieczeniowy posiada najwyższą jakość lub czy na przykład oferta, którą chcieliśmy wybrać – jest równie dobrze oceniania przez specjalistów i innych klientów. Może okazać się, że wybrana przez nas polisa na życie nie posiada dobrych rekomendacji, zbiera negatywne opinie i z pomocą rankingu unikniemy złego wyboru.

Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie na życie oznacza związanie nas i naszych finansów w dłuższym wymiarze czasowym z konkretną firmą ubezpieczeniową. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby wybór był jak najlepszy.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź