Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ten sam wiek, ale różne dwa ubezpieczenia na życie. Dlaczego?

Średnia ocena: 0.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Bywają przypadki, i to całkiem częste, że dwoje ludzi z jednego miasta będących w tym samym wieku i posiadających polisę na życie w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym płaci składkę w różnej wysokości. Czy ubezpieczyciel dzieli klientów na równych i równiejszych? Nie, to wynika ze złożoności produktu, jakim jest polisa na życie.

Można powiedzieć, że dwa ubezpieczenia na życie o identycznym zakresie ochrony i wysokości składki nie istnieją. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny, a właściwie wielu przyczyn mających wpływ na wysokość comiesięcznej raty.

Sprawdź polisę pod kątem własnych potrzeb


Jaka polisa?

Na początek warto przyjrzeć się rodzajom proponowanych ofert przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Wybór na pierwszy rzut oka może wydawać się spory, a oferta zawiła. Jednak stworzenie kilku wariantów ochrony jest po to, by dotrzeć ze swoim produktem do jak największej liczby osób, a każdy z ubezpieczających się znalazł rozwiązanie idealne dla siebie.

Jedni będą zainteresowani wariantem podstawowym, czyli ochroną rodziny i najbliższych na wypadek własnej śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku (NNW). Inni z kolei skłonią się ku umowie rozszerzonej, wzbogaconej o ochronę na wypadek ciężkiego zachorowania lub np. utraty pracy.

Stąd płynie prosty i logiczny wniosek, że za polisę o mniejszym zakresie ochrony trzeba będzie zapłacić adekwatnie mniejszą składkę, niż za taką, która zapewni kompleksową pomoc w szerszym zakresie zdarzeń.

Podobnie rzecz ma się z terminowością ubezpieczenia. Składki w polisie terminowej zawsze będą niższe. Umowa jest tu zawierana tylko na określony czas np. 10 lat. Po ich upływie następuje koniec okresu ochrony, w związku z czym możliwość wypłacenia odszkodowania jest mniejsza. Polisy bezterminowe są droższe, jednak zapewniają ochronę do końca życia, łącznie z tym, że niektóre towarzystwa zapewniają o możliwości uzyskania z ich tytułu dodatkowych funduszy w okresie emerytalnym.


Oszczędniej na zdrowiu

Tak jak młodsza osoba będzie z założenia opłacała składkę dłużej, więc może być ona niższa, bo i ryzyko śmierci ubezpieczonego jest mniejsze, tak i stan zdrowia wpływa na wysokość składki. Dlatego zdrowszy zapłaci mniej. Towarzystwo ubezpieczeniowe może przed rozpoczęciem ochrony w ramach polisy na życie zlecić wykonanie niektórych badań medycznych, mających na celu sprawdzenie ogólnej kondycji organizmu ubezpieczonego.


Suma ubezpieczenia i demografia

Jedna z ważniejszych kwestii, które mają wpływ na miesięczną składkę to suma, na którą chce się zawrzeć umowę ubezpieczeniową. Między kwotą 100 a 500 tysięcy złotych jest duża różnica, więc i składki opłacane w obydwu przypadkach będą się różnić. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie sumy ubezpieczenia, adekwatnie do własnych potrzeb, ale i możliwości finansowych. Ostatnią kwestią są szczegóły dotyczące stylu życia ubezpieczonego. Podobnie jest wykonywanym zawodem. Pracownik sklepu spożywczego jest zdecydowanie mniej narażony na niebezpieczeństwo niż np. policjant lub strażak.


Dwa ubezpieczenia na życie dla dwójki rówieśników będą zatem różniły się pod kątem wysokości składki, ale i wysokości świadczenia.


Redakcja portalu: ubezpieczeniazyciowe.plDobierz najlepsze rozwiązanie ochronne« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź