Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ubezpieczenie dla całej rodziny - czy to się opłaca?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dla osób, które chcą objąć ochroną współmałżonka, rodziców lub swoje dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie polisa rodzinna. Mogłoby się zdawać, że przy szerokiej liczbie ubezpieczonych polisa będzie droższa, jednak nic bardziej mylnego.

PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

 

Na początek należy zastanowić się przede wszystkim ile osób chcemy włączyć w ochronę. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada ofertę przygotowaną dla szerokiej grupy osób. Jednak nie wszystkie mogą mieć w ofercie polisę rodzinną dla osób w związkach nieformalnych.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy rodzinnej

 
Dobrze jest przemyśleć jaką ochronę dobrać dla poszczególnych członków rodziny. Innej ochrony może potrzebować nastoletni syn uprawiający wysoce kontuzjogenny sport, innej rodzice na emeryturze.
Kwestią, na którą również warto zwrócić uwagę to wyłączenia odpowiedzialności. Najlepiej, gdy będą one precyzyjnie określone, nie pozostawiając zbyt wiele miejsca dla dowolnej interpretacji ubezpieczyciela. Najczęściej do wyłączeń należą sytuacje takie jak:
 • spowodowanie wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających;
 • samobójstwo;
 • samookaleczenie;
 • utrata życia wskutek działań uznanych za terrorystyczne.
Dobrze jest również rozsądnie podejść do wysokości sumy ubezpieczenia. Dla każdego ta suma jest kwestią indywidualną, każdy z nas ma inne zobowiązania finansowe oraz możliwości, dlatego warto przemyśleć czy ubezpieczenie na milion złotych jest konieczne, ponieważ będzie generowało wysokie składki miesięczne, które z czasem tylko nas zniechęcą do ubezpieczenia.
 
 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA


Razem wyjdzie taniej


Dobrym przykładem na to, jak działa polisa rodzinna będzie oferta grupy Nationale Nederlanden. W ich programie ochronnym można włączyć aż 10 osób, zachowując przy tym dowolność – można włączyć jednego z rodziców, dzieci, teścia lub kogoś z rodzeństwa.

Polisa chroni na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Dobrze zatem jest zastanowić się kogo uposażyć do ewentualnej wypłaty świadczenia. W przypadku uposażenia kilku osób należy ustalić procentowy udział dla poszczególnych osób.

Suma ubezpieczenia w Nationale Nederlanden może wynosić nawet do 1 000 000 zł. Kwotę można ustalić według własnych preferencji z myślą o zapewnieniu wsparcia finansowego dla bliskich. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka miesięczna, dlatego dobrze jest mierzyć siły na zamiary i dopasować ofertę do własnych możliwości.

Nationale Nederlanden w swojej polisie gwarantuje pomoc finansową już w przeciągu 24 godzin od zdarzenia objętego ochroną. Ubezpieczycielowi wystarczy zgłosić zdarzenie telefonicznie a pozytywne potwierdzenie danych spowoduje, że na konto zostanie przelana kwota nawet 5 tys. zł, co będzie częścią całej należnej sumy.
Cena składki zaczyna się od kwoty 150 zł miesięcznie. W zależności od wybranych umów dodatkowych oraz sumy ubezpieczenia kwota ta może rosnąć do 475 zł.


Porównanie ma znaczenie


Z kolei towarzystwo ubezpieczeniowe Generali w swojej ofercie ProFamilia oferuje składkę miesięczną od 70 zł miesięcznie. Cena również jest zależna od wybranej sumy ubezpieczenia oraz rozszerzeń umowy, których jest aż 22, dzięki czemu można zbudować ochronę według własnych indywidualnych potrzeb.

Dużym plusem polisy rodzinnej w Generali jest możliwość modyfikacji sumy ubezpieczenia w czasie trwania umowy ze względu na zmianę bieżącej sytuacji ubezpieczonego. Zatem gdy sytuacja znacznie się poprawi lub ulegnie zmianie na niekorzyść – można zmienić polisę tak, by nie była ona zbytnim obciążeniem. Sytuacja dotyczy również umów dodatkowych – można je dowolnie dokupować lub zrezygnować.

Umowy dodatkowe dotyczą zarówno pobytu w szpitalu, konieczności operacji, utraty zdolności do pracy, jak i poważnych zachorowań.

Porównywanie ofert, jak widać po przykładach powyżej, jest niezwykle ważne. Dwie teoretycznie podobne oferty mogą znacznie różnić się chociażby cenowo, dlatego dla tych osób, którym zależy na niższej składce, będzie to miało spore znaczenie.

Warto sprawdzać rankingi ubezpieczeń, na których znaleźć można wszystkie aktualne oferty ubezpieczeniowe, ocenione przez specjalistów w branży ubezpieczeniowej. Dzięki takim rankingom wiele osób może dowiedzieć się o towarzystwach, których wcześniej nie znało, a które posiada naprawdę korzystne warunki.
 

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź