Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ubezpieczenie na życie dla osoby bezrobotnej

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dla osób poszukujących pracy najczęściej kluczowym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie zdrowotne. Nie ma w tym nic absolutnie nic dziwnego – gwarantuje bezpłatną opiekę lekarską. Będąc jednak na zasiłku z urzędu pracy, warto również zastanowić się nad ubezpieczeniem życiowym, które zapewni nam szerszą ochronę na życie.

Wydawać by się mogło, że ubezpieczenie na życie dla bezrobotnych jest sprawą dość kuriozalną – osoba bez stałego zatrudnienia nie posiada środków na zakup polisy na życie. Nic bardziej mylnego. Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest dostosowany do szerokiego grona Klientów, dopasowując oferty do ich indywidualnych sytuacji życiowych. A co za tym idzie – tworzy również oferty o tańszych, bardziej przystępnych składkach miesięcznych, które nie powinny stanowić dużego obciążenia finansowego.


WYBIERZ TANIĄ POLISĘDlaczego ubezpieczenie jest tak ważne?


Polisa na życie jest niezwykle ważna bez względu na nasz stan zatrudnienia. Jego głównym zadaniem jest ochrona naszego życia a jest ono najwyższą wartością, jaką posiadamy. Jeśli chodzi o brak pracy a ubezpieczenie na życie – warto pamiętać, że poza ubezpieczeniem zdrowotnym nie posiadamy żadnej ochrony na wypadek śmierci, wypadku lub innej trudnej sytuacji życiowej.

Nie możemy wówczas liczyć na odszkodowanie, wypłatę świadczeń w czasie choroby ani otrzymania dodatkowego wsparcia finansowego. W czasie gdy nie posiadamy stałego źródła dochodów ubezpieczenie jest niezwykle cennym zabezpieczeniem. W czasie, gdy posiadamy pracę, bardzo często mamy możliwość ubezpieczenia grupowego, które zabezpiecza naszą przyszłość. Możemy włączyć do takiego ubezpieczenia również najbliższe osoby. Jest to także zabezpieczenie dla nich – na wypadek zgonu, pomocą objęte są osoby uposażone, czyli najczęściej współmałżonek i dzieci. Jednak przy braku pracy ochrony takiej nie posiadamy, co niesie za sobą ogromne ryzyko.

Wypadek, śmierć, ciężka choroba mogą spotkać nas w każdym momencie życia. Gdy nie posiadamy stałego źródła dochodów – nasza kondycja finansowa i tak jest trudna. Warto więc rozważyć opcję ubezpieczenia na życie, by nie pogarszać swojej sytuacji finansowej. Ofertę, która będzie dopasowana do naszych możliwości, znajdziemy bez problemu, nie wychodząc nawet z domu. Wystarczy skorzystać z pomocy narzędzia zwanego porównywarką ubezpieczeniową. Poświęcając dosłownie kilka minut na wypełnienie krótkiej ankiety – uzyskamy zestawienie kilku najlepszych dla naszej sytuacji ofert ubezpieczeniowych, spośród których będziemy mogli wybrać tę, która naszym zdaniem będzie najlepsza.


Nie odkładaj decyzji na później


Bycie osobą bezrobotną nie zawsze wiąże się z trudną sytuacją finansową. Wielu z nas myśli, że bezrobotny a ubezpieczenie na życie to dwa odległe tematy. Możemy mieć tymczasowe źródła dochodów, otrzymywać alimenty lub być na utrzymaniu współmałżonka, który dobrze zarabia. Nie jest to istotne, jednak decyzja o ubezpieczeniu i tak jest niezwykle ważna.

Brak stałego zatrudnienia często wpływa na fakt, że decyzję o ubezpieczeniu odkładamy na później. Jednak co wtedy, gdy zachorujemy na ciężką, poważną chorobę, która będzie wymagała kosztownego leczenia? Czy będzie nas wówczas stać na drogie leki lub długą rehabilitację? Warto dopasować ubezpieczenie do własnych możliwości, a na wypadek poprawy sytuacji życiowej zawsze można rozszerzyć dodatkowo zakres ubezpieczenia.


Szczegółowa lektura OWU


Przed samym zakupem najlepiej dokładnie zapoznać się z treścią umowy. Jest to o tyle istotne, że musimy znać dokładnie warunki wypłaty świadczenia. Unikniemy wtedy rozczarowania i nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą wynikać ze zbyt pochopnej decyzji. Ale czytanie umowy jest ważne również ze względu na składanie dokumentów dotyczących wypłaty świadczenia.

Gdy będziemy znać szczegóły – będziemy wiedzieć jak zachować się w trudnej życiowej sytuacji. Gdy ulegamy wypadkowi lub dopada nas ciężka choroba wymagająca pobytu w szpitalu – możemy nie mieć siły ani możliwości, by zapoznawać się z warunkami wypłaty świadczeń. Unikniemy po prostu dodatkowego kłopotu. A ubezpieczenie ma nas przecież chronić a nie dokładać zmartwień.

KUP NAJLEPSZE UBEZPIECZENIE

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - AVIVA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź