Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ubezpieczenie na życie i dożycie PZU

Średnia ocena: 3.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

PZU posiada szeroką ofertę dla osób, które chciałyby zakupić polisę na życie. Mamy do wyboru zarówno produkty o krótkim czasie trwania umowy, jak i długim, podobnie rzecz dotyczy wysokości sumy ubezpieczenia czy zakresu wiekowego, w jakim można przystąpić do zakupu ubezpieczenia.

   PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

   Jednym z produktów firmy PZU jest polisa Więcej niż Ochrona, któremu warto się przyjrzeć, ponieważ z pewnością dla wielu z nas będzie to korzystne rozwiązanie w rozsądnej cenie. Jednak czy dla wszystkich polisa okaże się dobrym wyborem?
    

    

   Ubezpieczenie na życie w PZU – co wybrać?

   W PZU samych rodzajów ubezpieczenia na życie mamy kilka: polisa rodzinna, posagowa, inwestycyjna czy oszczędnościowa.
   
   Polisa rodzinna będzie rozwiązaniem dla osób, które w ramach jednej składki chciałyby zapewnić ochronę kilku osobom, np. współmałżonkowi, dzieciom oraz rodzicom lub teściom. Rodzaj ochrony może zostać dokładnie dopasowany do potrzeb każdej z tych osób.
   
   Polisa posagowa to z kolei rodzaj ubezpieczenia, który łączy ochronę dla dziecka, jak również zapewnia mu później lepszy start w dorosłe życie. Dziecko może uzyskać ochronę na wypadek utraty rodzica, a po ukończeniu określonej granicy wiekowej (18-26 lat) otrzyma uzbierane środki, co pozwoli wykorzystać pieniądze na studia, podróże czy zakup mieszkania.
   
   Polisa inwestycyjna to ubezpieczenie, które oprócz ochrony może zapewnić nam pomnażanie środków. O części, jaka zostanie przeznaczona na inwestycje – decydujemy my sami. Polisa może być inwestowana na różne sposoby, zatem możemy mieć wpływ zarówno na wysokość środków, jak i na sposób inwestowania.
   
   Polisa oszczędnościowa będzie dobrym rozwiązaniem dla tych osób, którym przydadzą się środki na przyszłość, a nie są dobrzy w oszczędzaniu. To rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić pieniądze, zapewniając jednocześnie ochronę.
   
    

   OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

    

   

       PZU Więcej niż Ochrona – pieniądze na koniec umowy

   
       Polisą oszczędnościową jest właśnie produkt PZU Więcej niż Ochrona. Jest to polisa, która ma zapewnić ubezpieczonemu wypłatę sumy ubezpieczenia na czas zakończenia umowy lub jego bliskim na wypadek jego śmierci.
       
       Ubezpieczenie jest skierowane do klienta indywidualnego. Celem polisy jest zgromadzenie środków, które zostaną wypłacone ubezpieczonemu w momencie dożycia umowy – lub wypłacone bliskim wskazanym w umowie, w sytuacji gdy osoba ubezpieczona umrze przed zakończeniem umowy.
       
       Produkt PZU Więcej niż Ochrona posiada kilka charakterystycznych cech:
       
             
 •                polisę możemy zakupić pomiędzy 13. a 70. rokiem życia,
 •            
 •                minimalny czas trwania umowy to okres 5 lat,
 •            
 •                maksymalnie ubezpieczyć się możemy nawet na 30 lat,
 •            
 •                umowa kończy się najpóźniej w roku, gdy osiągniemy 75. rok życia.
 •        
        
       Polisa PZU Więcej niż Ochrona jest elastyczna – możemy samodzielnie ustalić, na jaką sumę chcemy się ubezpieczyć. A od sumy ubezpieczenia będzie uzależniona wysokość naszej składki. W związku z tym warto wybrać rozsądnie taką sumę, która zarówno będzie odpowiadała naszym potrzebom, jak i możliwościom finansowym.
       
       Elastyczny jest również wybór umów dodatkowych, które mogą zwiększyć zakres naszej ochrony. To niezwykle ważne, ponieważ zarówno ze względu na wiek, predyspozycje genetyczne, jak i styl życia – każdego z nas dotyka inne ryzyko – osoby czynnie uprawiające sport mają większe ryzyko kontuzji i złamań, osoby, które palą – ryzyko zachorowania na nowotwór czy udar mózgu, z kolei ci, którzy codziennie pokonują samochodem długi dystans między domem, a pracą – ryzyko wypadków komunikacyjnych.
       
       
       
       

           Polisa na życie PZU – niezbędna ankieta medyczna

       PZU przy okazji zakupu ubezpieczenia Więcej niż Ochrona oczekuje od nas wypełnienia ankiety medycznej. Jest to sposób na pozyskanie informacji o naszym zdrowiu, co jest dla ubezpieczyciela ważne z powodu ustalenia ryzyka chorób, jakie mogą nas dotknąć.
       
       Jakie pytania możemy znaleźć w takiej ankiecie medycznej? Ubezpieczyciel zapyta nas o to, czy spożywamy alkohol, palimy papierosy lub spożywamy środki odurzające. Ważne będzie również to, czy w ostatnim czasie zmianie uległa waga naszego ciała. Ubezpieczyciel zapyta również o to, czy zaobserwowaliśmy u siebie w ostatnim czasie następujące objawy:
       
             
 •                powiększenie węzłów chłonnych;
 •            
 •                trudności w połykaniu;
 •            
 •                chrypkę, która trwa dłużej niż 3 miesiące;
 •            
 •                krwioplucie.
 •        
       PZU bierze pod uwagę przebyte dotychczas choroby, jak np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, astma czy niewydolność serca.
       
       Dzięki powyższym informacjom towarzystwo może określić stopień ryzyka zachorowania na określone choroby cywilizacyjne, przez co dopasuje wysokość sumy ubezpieczenia do naszego stanu zdrowia. W sytuacji, gdy nasze zdrowie nie jest najlepsze i sami podejrzewamy rychłe problemy zdrowotne – nie możemy oczekiwać, że ubezpieczyciel zgodzi się na wysoką sumę ubezpieczenia.
        
   
   
       

        

   

       Umowy dodatkowe w PZU

   
       Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU przygotowało kilka możliwości rozbudowania swojej ochrony, dzięki czemu możemy dopasować rozszerzenie do naszych realnych potrzeb.
       3 najczęściej wybierane produkty to:
       
             
 •                Wsparcie w razie leczenia szpitalnego po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie;
 •            
 •                Z Miłości do Zdrowia – Wsparcie medyczne w ciężkiej chorobie;
 •            
 •                Pomoc od Serca – Wsparcie przy raku i innej ciężkiej chorobie.
 •        
                

           PZU Wsparcie w razie leczenia szpitalnego po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie

       To program ochronny dla osób, które nie ukończyły jeszcze 64. roku życia.
       
       Ubezpieczony może liczyć na wypłatę świadczenia w sytuacji, gdy pobyt w szpitalu jest dłuższy niż 4 dni.
       Warunek: Pobyt w szpitalu musi być spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem, chorobą, udarem lub zawałem.
       Odszkodowanie należy się również, gdy ubezpieczony spędzi na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) dłużej niż 48 godzin. Świadczenie otrzymają również osoby, które będą musiały poddać się chemioterapii lub radioterapii.
                

           PZU Z Miłości do Zdrowia

       To również polisa dla osób poniżej 64. roku życia. Polisa zapewni nam ochronę na wypadek nowotworu złośliwego, niezłośliwego guza mózgu, udaru mózgu czy zawału serca.
       
       PZU gwarantuje dostęp do szybkiej opieki medycznej w 2100 placówkach na terenie całej Polski (aż 550 polskich miast).
       
       Ponad ubezpieczony może skorzystać z badań diagnostycznych i laboratoryjnych. W trudnych sytuacjach osoba ubezpieczona może skorzystać z wsparcia psychologa.
       
       By zgłosić ubezpieczycielowi swoją chorobę, jako podstawę do wsparcia – należy wypełnić formularz, który znaleźć można na stronie internetowej PZU, wysłać pod wskazany na stronie adres wraz ze skanem dokumentacji medycznej potwierdzającej nasz stan zdrowia.
       
                

           PZU Pomoc od serca

       To z kolei produkt skierowany również dla osób poniżej 64 roku życia, który ma zapewnić nam ochronę na wypadek raka. Polisa obejmuje również inne poważne choroby, jak np. stwardnienie rozsiane, sepsa czy choroby serca.
       
       Jako ubezpieczeni możemy liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale również na pomoc w zorganizowaniu zagranicznego leczenia.
       
       W ramach tej umowy dodatkowej możemy zdecydować się na sumę ubezpieczenia nawet do 500 000 zł. Na podstawie wysokości sumy ubezpieczenia otrzymamy określony procent za zdarzenie objęte ochroną.
       
       
       

           PZU na życie i dożycie – ile kosztuje polisa?

       
           Wypłata oszczędności na koniec umowy, ochrona finansowa w trakcie trwania polisy przez co najmniej 5 lat – to wszystko brzmi bardzo korzystnie, ale wiąże się ze stałym opłacaniem składki.
           
           Cena polisy PZU Więcej niż Ochrona jest zależna od kilku czynników, m.in.:
           
                 
 •                    wybranego zakresu ochrony,
 •                
 •                    sumy ubezpieczenia,
 •                
 •                    stanu zdrowia ubezpieczonego,
 •                
 •                    wieku ubezpieczonego.
 •            
           Dlatego miesięczny koszt może wynosić zaledwie 50 zł, jak i 500 zł. Dokładną cenę wskazuje agent ubezpieczeniowy podczas bezpośredniej rozmowy. Jeśli składka okaże się wysoka, a chcemy posiadać ochronę z gwarancję wypłaty środków na koniec umowy, warto pomyśleć o sposobach finansowania takiego zakupu. Możliwości jest wiele, a jedną z nich stanowi porównywarka Sowa Finansowa. I tam, i w porównywarce ubezpieczeniowej możliwe jest znalezienie produktu na najkorzystniejszych warunkach.
            
       
            
   
   

       OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

   
       
       
       Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź