Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ubezpieczenie na życie w trakcie studiów

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Życie studenckie kojarzy się najczęściej z beztroskim czasem, dużą ilością nauki, ciekawymi znajomościami i podróżami. Dla wielu osób to złoty okres życia – już świadomi i dorośli, ale jeszcze przed założeniem rodziny i poważnymi wyzwaniami jak firma, kredyt na mieszkanie czy rodzina.

PORÓWNAJ NASZE POLISY


Jednak beztroski czas studiów w żaden sposób nie zmienia faktu, że można zadbać o ten piękny czas i odpowiednio go zabezpieczyć. Przyszłości nikt nie jest w stanie przewidzieć a świadczenie z tytułu określonej sytuacji – zawsze może się przydać. Zarówno śmierć bliskiej osoby, jak i trwały uszczerbek na zdrowiu czy złamana ręka – mogą przynieść nam wsparcie finansowe, potrzebne w określonej sytuacji.
 

Tańsza oferta dla studenta?

Określenie studenta jako człowieka ubogiego nie wzięło się z powietrza. Podjęcie się studiów, które mają nam zapewnić potencjał na rynku pracy – wymaga od nas skupienia się na nauce, a co za tym idzie – eliminuje możliwości podjęcia stałej pracy. Ten brak regularnych dochodów jest rekompensowany wieloma zniżkami w stosunku do studenta, który może kupić tańszy bilet do kina czy na pociąg. A czy ta zasada dotyczy również ubezpieczenia na życie?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada produkty dedykowane osobom pobierającym naukę. Z uwagi na brak stałej pracy, Ubezpieczyciel uwzględnia niższą cenę dla osób kształcących się na uczelniach wyższych. Jednak niższa cena nie oznacza niższej jakości – ubezpieczenie na życie dla studenta powinno mieć taki sam zakres ochrony, jak dla każdego innego klienta.

Okres nauki to szczególny czas w życiu każdego młodego człowieka, gdzie cała uwaga skupiona jest na własnym rozwoju. Wsparcie finansowe jest niezwykle ważne w każdej trudnej sytuacji życiowej i gdy zostanie zakupiona polisa na życie dla studenta, na taką pomoc można śmiało liczyć.

 

Przydatne rozszerzenia za niewiele więcej

To, co niezwykle istotne w ubezpieczeniach na życie to fakt, że w czasie trwania umowy można ją odpowiednio modyfikować, uwzględniając własne potrzeby i możliwości. Tak więc w dowolnym momencie trwania umowy możemy zarówno z niej zrezygnować, zawiesić ją lub rozszerzyć zakres ochrony. Jednocześnie warto pamiętać, że tego typu decyzję najlepiej podejmować w kolejną rocznicę umowy i być świadomym konsekwencji utraty ochrony, a w razie polis oszczędnościowych, także części gromadzonego kapitału.

Co prawda młode osoby do 26. roku życia podlegają pod ubezpieczenie rodziców, to jednak taka forma ochrony nie jest adekwatna do możliwości, jakie daje indywidualne ubezpieczenie na życie z kluczowymi rozszerzeniami typu:

 • leczenie szpitalne,
 • rehabilitacja,
 • poważny uraz,
 • poważne zachorowanie.

Okresem, w którym życie i zdrowie studenta jest szczególnie narażone na wiele przykrych zdarzeń to długi, bo trwające nawet 3 miesiące wakacje, podczas których o stłuczenie czy wypadek nie jest trudno, zwłaszcza gdy student prowadzi aktywny tryb życia.

Kilka rozszerzeń dokupionych do umowy podstawowej sprawi, że cena polisy nadal będzie korzystna, czyli zamknie się w przedziale np. 100 zł miesięcznie, a ubezpieczony będzie miał gwarancje otrzymania w razie zdarzenia wielokrotności tej sumy – nawet kilkuset tysięcy złotych.

 

OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA


 

Zakres i porównanie ochrony

Student nie powinien bać się zakupu ubezpieczenia. Być może jest to w życiu młodego człowieka pierwsza poważna decyzja, ale wpływa ona mocno na postrzeganie świata oraz podejście do oszczędności. Polisa na życie wymaga regularnych wpłat, dzięki czemu student zaczyna uczyć się pilnowania terminu opłat, jak również ponosi konsekwencje swoich wyborów.

Aby dokonać dobrego wyboru, warto poświęcić chwilę na poszukiwanie polisy życiowej. Wybierając ubezpieczenie na życie student ma prawo oczekiwać wiele względem ubezpieczyciela. Dzisiejsze polisy na życie oferują transport medyczny, konsultacje psychologa, dofinansowanie do leków nierefundowanych, dopłatę do rehabilitacji oraz wiele innych.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada szeroką ofertę produktów. Każde z nich posiadają odrębną ofertę cenową i zakres usług, jakie świadczą. Stąd właśnie warto porównywać oferty, bo dzięki temu możemy dowiedzieć się zarówno o tańszej ofercie, jak i o podobnym zakresie ochrony o innych profitach.

To, co ważne dla studentów to porównywanie ofert ze sobą. Pomoże w tym porównywarka ubezpieczeniowa, która szybko i sprawnie znajdzie kilka najlepszych dla nas ofert. Dzięki temu możemy zaoszczędzić zarówno budżet, jakim dysponujemy, jak i nasz cenny czas.

« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź