Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ubezpieczenie w ciąży. W trosce o przyszłą mamę

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

W czasie ciąży najważniejsze jest bezpieczeństwo mamy oraz jej dziecka. Fachowa i dostępna opieka zdrowotna, niezbędne i dodatkowe badania lekarskie zapewniają przyszłym mamom spokój, ale generują dodatkowe koszta. Często oferta usług medycznych w ramach NFZ jest niewystarczająca.
O polisie zdrowotnej należy pomyśleć kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę, ponieważ możemy ją wykupić tylko i wyłącznie nie będąc w ciąży. Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują bowiem okres karencji. Jest to czas, w którym ochrona nie przysługuje. W zależności od poszczególnych towarzystw trwa ona od 9 do 12  miesięcy. Sytuacja wynika z prostych obliczeń – nie ma takiej firmy, która ubezpieczyłaby kogoś tylko po to, by już za chwilę mieć obowiązek wypłacenia kilkukrotnie wyższej kwoty od tej, która została wpłacona w ramach składek. 
Towarzystwa nie obejmują swoją umową sytuacji, które już się zdarzyły, w tym przypadku zajścia w ciążę. 

Porównaj polisy na życie

Wyjątki w ofertach
 
Od każdej reguły są wyjątki. Mogą zdarzyć się też takie oferty, gdzie karencja trwa 6 miesięcy lub wcale. Powyższe dotyczy jedynie ubezpieczeń grupowych, ponieważ warunki ubezpieczenia często są indywidualnie negocjowane pomiędzy danym zakładem pracy a towarzystwem. 
A zatem do "grupówki" może przystąpić kobieta będąca już w ciąży, jeśli akurat w danej firmie jest zatrudniona (lub pracuje tam jej mąż). Jest to możliwe, ponieważ „ryzyko ubezpieczeniowe” rozkłada się na wszystkich pracowników objętych ubezpieczeniem, a jak wiadomo nie każdy z tego świadczenia skorzysta.
 
Co obejmuje polisa zdrowotna?
 
Zakres polisy zależy od wysokości składki i sumy ubezpieczenia. Zazwyczaj jednak mamy szansę zapewnić sobie fachowe prowadzenie ciąży, czyli np. nielimitowane wizyty u ginekologa, badania diagnostyczne takie jak USG, badania laboratoryjne. Niektóre świadczenia obejmują też opiekę nad noworodkiem w pierwszym miesiącu jego życia, a czasami również opłatę za poród, opiekę położnej czy też wynajem jednoosobowej sali. 
Warto pamiętać, że należy dokładnie sprawdzić w ogólnych warunkach ubezpieczenia, co i kiedy nam się należy, by uniknąć przykrych niespodzianek.
 
Czy warto?
 
Składki na ubezpieczenie zdrowotne dla kobiet w ciąży w poszczególnych towarzystwach są różne, ale zazwyczaj wynoszą od 100 zł (w wariancie podstawowym) aż do 600 zł miesięcznie (wariant VIP). Kobiety planujące ciążę często zastanawiają się, czy warto posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Przed podjęciem decyzji należy zastanowić się jak wysokiego standardu usług oczekujemy? Z jakich placówek będziemy korzystać: prywatnych czy publicznych? Jacy specjaliści będą prowadzili naszą ciążę i jak często będziemy korzystać z ich porad? Ile czeka nas różnego rodzaju badań diagnostycznych? Z doświadczenia wiadomo, że za pojedynczą wizytę u lekarza będziemy musieli zapłacić od 100 do 200 zł. Wszystko jednak zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
 
Irena Jedinskaja

Oblicz składkę polisy na życie


« Powrót do listy poradników

 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź