Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

UNIQA TU na Życie S.A.

Grupa UNIQA to firma z 200-letnią historią, a obecnie jedna z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W Austrii, gdzie ma swoje korzenie, uchodzi za jedną z najsilniejszych marek ubezpieczeniowych. W październiku 2020 r. stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji, umacniając swoją pozycję na rynku.

UNIQA jest obecna w Polsce od 20 lat. W kwietniu 2021 r. połączyła się z firmą ubezpieczeniową AXA. Razem stworzyły 5. co do wielkości grupę ubezpieczeniową w Polsce, ze wszechstronną ofertą dla osób prywatnych i rodzin, małych, średnich i dużych firm, ich pracowników oraz dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i ich mieszkańców.  Zabezpieczamy życie i majątek naszych klientów, ale przede wszystkim dbamy o to, by mieli w nas oparcie, mogli korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia.

UNIQA to stabilna i wiarygodna firma:

 • obecna w 18 krajach
 • 15,5 mln klientów w Europie
 • 5. ubezpieczyciel w Europie Środkowej i Wschodniej
 • 5. pozycja wśród grup ubezpieczeniowych w Polsce
 • 5 mln klientów w Polsce 

Przykładowe polisy na życie UNIQA

UNIQA proponuje kilka produktów dotyczących finansowej ochrony życia i zdrowia dla dorosłych oraz dla niepełnoletnich. To:

 • Medycyna bez Granic
 • Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny,
 • Ochrona z Plusem – Pakiet Moje Dziecko,
 • Ochrona z Gwarancją Kapitału,
 • Plan Ochronny,
 • Puls Życia z opaską monitorującą,
 • Telekonsultacje medyczne.

UNIQA Medycyna bez Granic w przypadku poważnego stanu chorobowego umożliwia dostęp do leczenia w zagranicznych ośrodkach medycznych, nowoczesnych procedur i pod opieką najlepszych lekarzy na świecie. Może zapewnić opiekę medyczną do wartości 2 000 000 euro na całym świecie w razie nowotworu, przeszczepu szpiku kostnego, przeszczepu narządów, wszczepienia by-passów, operacji naprawczej zastawki serca lub zabiegów neurochirurgicznych. Do ubezpieczenia można przystąpić przed ukończeniem 65. roku życia i kontynuować je nawet do 85. roku życia. Ubezpieczonym może być również dziecko do 18. roku życia.

UNIQA Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny to ubezpieczenie na życie o charakterze ochronnym, które umożliwia kompleksowe zabezpieczenie ubezpieczonego, jego współmałżonka oraz dziecka. Ubezpieczenie służy zabezpieczeniu finansowemu wskazanych przez ubezpieczonego osób na wypadek jego śmierci oraz daje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia w oparciu o szeroki zakres umów dodatkowych. Wyróżnikiem ubezpieczenia jest nie tylko szeroki zakres ochrony, ale także troska UNIQA o ubezpieczonych – przykładowo dodatkowe pieniądze z tytułu urodzenia się dziecka UNIQA wypłaca nawet tego samego dnia, w którym zostanie złożony wniosek online o ich wypłatę.

UNIQA Ochrona z Plusem – Pakiet Moje Dziecko zapewnia dziecku lub dzieciom w wieku do 18. roku życia pomoc finansową oraz dodatkowe świadczenia.  W zakres ochrony wchodzą sytuacje związane z chorobą dziecka lub nieszczęśliwym wypadkiem, takie jak pobyt w szpitalu czy świadczenie opiekuńcze. W sytuacji, gdy u dziecka zdiagnozowano poważne zachorowanie, ubezpieczenie zapewnia wypłatę ustalonej kwoty, ale również konsultacje lekarzy specjalistów (bez skierowania, bez kolejek, wizyta w ciągu 3-5 dni).

Zapewnia sprawny proces leczenia dziecka po wypadku, w tym m.in. wizyty u lekarzy, badania laboratoryjne i obrazowe (np. rezonans, USG, tomografia) oraz rehabilitację.

Do wyboru są 3 warianty z sumą ubezpieczenia do 38 000 zł. Każdy pakiet obejmuje m.in. 30 wizyt do lekarzy specjalistów do wykorzystania w ciągu roku.

UNIQA Ochrona z Gwarancją Kapitału jest długoterminowym ubezpieczeniem na życie i dożycie. Pozwala na gromadzenie kapitału oraz ochronę życia. Jednocześnie umożliwia wybór pakietu ochronnego – dotyczącego niezdolności do pracy, wypadkowego albo utraty zdrowia dziecka.

Ubezpieczający sam określa, przez jaki okres będzie oszczędzać – minimalnie 10, a maksymalnie 25 lat.  Na zakończenie umowy UNIQA wypłaca 100% uzgodnionej kwoty. Co ważne, wartość wypłaty jest niezależna od sytuacji na rynku finansowym. Ale umowę można też zakończyć przed czasem i otrzymać wartość wykupu.

Ubezpieczenie występuje w 2 wariantach - Solo i Duet. Różnią się one od siebie zakresem świadczeń oraz osobą, która jest finansowo zabezpieczana. W każdym z wariantów do podstawy można dokupić nawet 11 umów dodatkowych.

UNIQA Plan Ochronny to ubezpieczenie na życie, które umożliwia kompleksowe zabezpieczenie ubezpieczonego. Ochronę można też rozszerzyć na małżonka lub partnera życiowego. Ubezpieczający samodzielnie konstruuje zakres polisy. Do umowy podstawowej można dokupić 13 umów dodatkowych, np. na wypadek poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu, operacji. Plan Ochronny pozwala na elastyczne dopasowanie zabezpieczenia do potrzeb i możliwości finansowych.

UNIQA Puls Życia jest ubezpieczeniem na życie z opaską monitorującą, która zapewnia opiekę 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Dzięki noszonej na nadgarstku opasce monitorując jest to rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć poczucie swojego bezpieczeństwa lub zadbać o bliskich. Ubezpieczenie Puls Życia zostało stworzone dla osób pełnoletnich bez górnego limitu wieku. Najbardziej przyda się  osobom starszym, przewlekle chorującym albo po przebytym zawale serca lub udarze mózgu.

Ubezpieczenie można kupić dla siebie lub bliskich, np. rodziców. Osoby te korzystają ze zdalnej opieki medycznej w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. W takim wypadku nawiązywane jest połączenie telefoniczne z Centrum Alarmowym. Po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i uzyskaniu niezbędnych informacji, udzielana jest pomoc.

UNIQA Telekonsultacje medyczne to ubezpieczenie życia i zdrowia, które w zależności od wybranej formy umożliwia ubezpieczonemu lub także jego współmałżonkowi albo partnerowi oraz dzieciom skorzystanie z konsultacji z lekarzami wybranych specjalizacji przez czat, wideoczat lub telefon. Ubezpieczenie zapewnia m.in.:

 • nielimitowaną liczbę konsultacji z internistą i wieloma innymi specjalistami,
 • szybki dostęp do konsultacji z internistą i pediatrą przez całą dobę do 4 godzin od zgłoszenia, a z pozostałymi lekarzami w ciągu 3 dni roboczych,
 • możliwość konsultacji wyników badań, rozpoznania dolegliwości, wystawienia e-recepty, skierowania na diagnostykę czy wystawienia e-zwolnienia.

 
Zalety ubezpieczenia w UNIQA

- szeroka i elastyczna oferta, która może być dostosowana do różnorodnych potrzeb,
- możliwość skorzystania z najnowszych rozwiązań technologicznych (opaska monitorująca),
- szybki dostęp do lekarzy specjalistów, w tym formie zdalnej (nawet w ciągu 4 godzin) bez skierowań i bez kolejek,
- wyjątkowa troska o klienta (przykładowo  pieniądze na urodzenie dziecka wypłacane są jeszcze tego samego dnia pod warunkiem, że ubezpieczony zgłosi ten fakt do UNIQA przez internet)

 
Jak zgłosić zdarzenie w UNIQA?

Najszybszą formą zgłoszenia zdarzenia ubezpieczeniowego jest wypełnienie właściwego wniosku on-line na stronie UNIQA. Informacje o dokumentach, które należy dołączyć do wniosku, są dostępne po wybraniu rodzaju zgłaszanego zdarzenia.
Zgłoszenie można też zgłosić osobiście w placówce. Jeśli do wydania decyzji będzie potrzebne uzupełnienie dokumentów, UNIQA skontaktuje się z Tobą. Termin wydana decyzji zależy od rodzaju zdarzenia – odpowiedź otrzymasz maksymalnie do 21 dni roboczych od dnia wpływu kompletu dokumentów.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie w UNIQA

Ubezpieczenie na życie w UNIQA można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością uregulowania zaległej składki czy potrącenia składki w przypadku polisy oszczędnościowej.
Możliwe jest także odstąpienie od umowy, czyli rezygnacja z polisy bez jakichkolwiek konsekwencji. Termin i szczegółowe warunki określa OWU zakupionego produktu.

Aby rozwiązać umowę wystarczy wysłać odpowiedni wniosek wraz z kserokopią dowodu osobistego. Na tej podstawie UNIQA zwraca wpłacone składki, pomniejszone o opłaty określone w OWU i o ewentualny o podatek od zysków kapitałowych (dotyczy produktów inwestycyjnych). Dokumenty należy przesłać na adres: UNIQA TU na Życie S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa.
 

Kontakt z UNIQA
 
Większość spraw związanych z obsługą Twojej polisy możesz szybko załatwić online na stronie UNIQA.
UNIQA TU na Życie S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa
 

Numer telefonu: 22 599 95 22


Porównaj oferty ubezpieczeń

 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź