Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

TUnŻ WARTA S.A.

   Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie WARTA S.A. należy do Grupy Ubezpieczeniowo-Finansowej WARTA. Powstało w 1995r.
   
   TUnŻ WARTA S.A. posiada w swojej ofercie zarówno indywidualne, jak i grupowe ubezpieczenia na życie. Większość z nich łączy ochronę życia i zdrowia z gromadzeniem i pomnażaniem oszczędności. TUnŻ WARTA S.A. oferuje także pracownicze programy emerytalne.
   
   
   

       Co ciekawego w ofercie Warty?

   W porównywarkach ubezpieczeń na życie widoczne są od dłuższego czasu zwłaszcza dwa produkty Warty: Błękitny Spokój oraz ubezpieczenie uniwersalne Diamentowa Strategia. Myślę, że to właśnie te dwa produkty polecane są najczęściej. Co przekonuje klientów do tego, a nie innego ubezpieczenia na życie? Przyjrzyjmy się temu przez chwilkę.
   
   
   

       1. Błękitny Spokój (Warta Życie)

   
   
   Jest to ubezpieczenie na życie i dożycie, które można potraktować jako swoisty program oszczędnościowo-ochronny. Błękitny Spokój chroni nas na dwa sposoby – gwarantuje wypłatę odszkodowania lub też wypłatę wcześniej określonego kapitału (w przypadku dożycia do określonego wieku).
   
   
   To ubezpieczenie na życie pochwalić trzeba za dużą możliwość dostosowania zakresu ochrony do własnych potrzeb. Uważam że dużą zaletą jest także gwarancja wypłaty kapitału po dożyciu do określonego wieku. Dzięki temu zabezpieczamy zarówno siebie, jak i swoich najbliższych.
   
   
   

       2. Diamentowa Strategia (Warta Życie)

   
   Ubezpieczenie na życie, które oferuje zarówno szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, jak i możliwość inwestowania zebranego kapitału. Inwestycje można prowadzić na w o jeden z możliwych planów inwestycyjnych, a środki można lokować w zróżnicowanej ofercie funduszy.
   
   
   Diamentowa Strategia to według mnie całkiem niezłe zabezpieczenie życia (możliwość dokupienia dodatkowych ubezpieczeń), jak i wygoda inwestowania. Nie musimy śledzić wskaźników, ani przelewać środkami między funduszami – wszystko prowadzone jest przez specjalistów z Warty w oparciu o wybraną przez nas strategię.
   
   
   

       Jak Warta radzi sobie na rynku ubezpieczeniowym?

   
   
   Warta (jak sama pisze) jest w Polsce wiceliderem rynku ubezpieczeń na życie. W sumie przy obecnym zalewie liderów wszelkiej maści – miło, gdy ktoś uczciwie stawia sprawę i nie próbuje udawać, że jest inaczej. To zdecydowanie wzbudza zaufanie i sprawia, że już na samym wstępie Warta zyskuje.
   
   
   Nie znaczy to, że Warta nie chce chwalić się swoimi osiągnięciami. Na stronie tego towarzystwa możemy znaleźć całkiem pokaźną listę otrzymanych nagród i wyróżnień. Na szczęście także i tam oszczędzono klientowi górnolotnych haseł i przesadzonych opinii. Warta (jak na rynek usług finansowych przystało) prezentuje fakty – resztę pozostawia do oceny klienta. Kolejny plus na koncie Warty. Jak jednak to wszystko przekłada się na opinie klientów tego towarzystwa?
   
   

       Warta w świadomości Polaków

   
   Warta powstała w 1920 roku. Jest to zatem towarzystwo ze stosunkowo długą historią. Jednak mam wrażenie, że w świadomości społecznej Warta ma opinię całkiem dynamicznej i młodej firmy.
   
   
   Zdecydowanie nie grozi Warcie opinia przestarzałej instytucji, ani tym bardziej posądzenie o biurokrację. Myślę, że wiele osób zdziwiłoby się, że Warta wcale już taka młoda nie jest i od wielu lat oferuje nam ubezpieczenia na życie. Tradycja i dynamizm – to cechy, które bardzo trudno jest pogodzić w jednej marce, a Warcie bez wątpienia to się udaje.
   
   

       Jak oceniamy ubezpieczenia na życie Warty?

   
   
   
   Myślę, że nie trzeba przypominać, że Warta to nie tylko ubezpieczenia na życie. Tak naprawdę Warta sprzedaje ponad 120 różnych produktów. Opinii zatem jest sporo, są one tak ze dość zróżnicowane. Najwięcej niepochlebnych opinii zbierają ubezpieczenia komunikacyjne, jednak myślę, że w tej kategorii polis trudno jest znaleźć towarzystwo, któremu udałoby się zebrać sama pozytywne opinie.
   
   
   Mimo wszystko odnoszę wrażenie, że pozytywnych opinii na temat ubezpieczeń w Warty jest sporo. Warta jest lubianym towarzystwem, do którego mamy całkiem spore zaufanie. Oczywiście – Polacy nie ufają towarzystwom ubezpieczeniowym z samej zasady. Jeśli zatem piszę, że Warta to zaufanie zdobyła – jest ono na pewno względne. Jednak w porównaniu z konkurencją na pewno radzi sobie pod tym względem dobrze.
   
   
   Za co można Wartę lubić?
   
   
   Wartę zdecydowanie da się lubić. Przede wszystkim za bardzo szeroki wachlarz oferty ubezpieczeniowej. Przy ubezpieczeniach na życie jest to bardzo ważne, aby możliwość ubezpieczenia się od dodatkowego ryzyka była jak najwyższa. Dzięki temu otrzymujemy naprawdę zindywidualizowaną ofertę ubezpieczeniową.
   
   
   Do zalet Warty można bez wątpienia dodać także ułatwione zgłaszanie szkody. Nie trzeba udawać się do biura, ani nigdzie wychodzić – szkodę można zgłosić telefonicznie, online, czy też poprzez aplikację na smartfonie. Zdecydowanie jest to spora wygoda dla klientów. Choć nie ukrywajmy – inne towarzystwa nie pozostają pod tym względem z tyłu i powoli standardem staje się takie zgłaszanie roszczenia.
   
   

       Ciekawostki na temat TUnŻ Warta

   
   
   
         
 •            Warta powstała w 1920 roku;
 •        
 •            towarzystwo zatrudnia około 20 tysięcy sprzedawców;
 •        
 •            Warta jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła ubezpieczenia dla narciarzy oraz zagraniczne ubezpieczenia turystyczne.
 •    

Porównaj oferty ubezpieczeń

 • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
 • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
 • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
 • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
 • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
 • Ubezpieczenie na życie - UNUM
 • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
 • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
 • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
 • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
 • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
 • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
 • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
 • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
 • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź